CANVA NA LEKCJI

W roku szkolnym 2023/2024 w ramach innowacji z języka angielskiego: „Międzynarodowy projekt edukacyjny - Canva na lekcji"
        uczniowie będą wykonywać zadania z poszczególnych modułów
        na darmowej platformie dla uczniów i nauczycieli –

Canva dla edukacji.

Stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej przez uczniów jest jednym z kierunków polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny.

powyżej znajduje się plakat informujący o programie

Uczniowie klasy 4d (grupa 2) w ramach realizacji innowacji z języka angielskiego “Międzynarodowy projekt edukacyjny Canva na lekcji” zrealizowali zadania z Modułu I – Podróże po Polsce.

Wśród proponowanych zadań, niektórzy uczniowie zrealizowali zadanie: Mała i duża Ojczyzna, wykorzystując szablon infografiki. Jedna osoba na podstawie filmu zaprezentowała zabytek Warszawy, czyli Pałac Kultury i Nauki. Pozostali uczniowie wybrali zakładki ze zdjęciem, np.: wybitne postacie, jak Papież Jan Paweł II lub polscy mistrzowie sportu (Robert Lewandowski). Ponadto, jedna z zakładek nawiązuje do obecnej pory roku, czyli jesieni.

_Modul_I-Podroze_po_Polsce_.mp4

Innowacja z języka angielskiego: ”Międzynarodowy projekt edukacyjny – Canva na lekcji”

Tym razem uczniowie klasy 5a grupy 2 w ramach Modułu IV poświęconego wartościom w okresie przedświątecznym postanowili stworzyć kartki świąteczne z życzeniami

Modul_IV_Wartosci_5a_gr.2(1).mp4

powyżej znajduje się link do filmu pozbawionego warstwy dialogowej

• Innowacja z języka angielskiego: Międzynarodowy projekt edukacyjny: ”Canva na Lekcji”.

Uczniowie klasy 6e, z grupy 1, zrealizowali moduł VI innowacji czyli Bezpieczeństwo w sieci, nawiązując do Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego w tym roku 6 lutego. Według proponowanych zadań w tym module, uczniowie głównie skoncentrowali się na zadaniach: Bądź bezpieczny lub Netykieta, korzystając z szablonów ulotek, plakatów i infografiki.

Modul_VI-6e_gr.1.mp4

powyżej znajduje się link do filmu pozbawionego warstwy dialogowej

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny- Canva na Lekcji ( innowacja z języka angielskiego)

Uczniowie z klasy 5b, grupy 2, realizowali zadania z Modułu II innowacji pedagogicznej- Podróże po Europie. Każda osoba wybrała inny kraj europejski prezentując mi.in. jego zabytki, zwyczaje, tradycyjne potrawy i różne budynki użyteczności publicznej.

Modul_II_-5b_gr.2_1.mp4