CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

2 października br. przypada 76. rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego, jest to  również Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Nasza szkoła, nosząca zaszczytne imię Armii Krajowej, ze względu na pandemię postanowiła uczcić ten dzień poprzez odczytanie w salach lekcyjnych (3. godzina)  notatki przygotowanej w zespole historyczno-etycznym, następnie minutą ciszy w postawie zasadniczej, a na zakończenie wszyscy wysłuchali piosenki Deszcz, jesienny deszcz w wykonaniu Stanisława Sojki.

Zwieńczeniem uroczystości oddającej hołd znanym i bezimiennym bohaterom poległym w Powstaniu Warszawskim było wyjście delegacji nauczyciel historii (pani pani Barbara Śmieszchalska i Bogusława Zienkiewicz-Sasin) pod pomnik Polegli Niepokonani. W imieniu naszej szkolnej społeczności panie złożyły pod pomnikiem wiązankę biało-czerwonych kwiatów oraz zapaliły znicze z motywem Polski Walczącej.

Powyższe wydarzenie wpisuje się w projekt historyczny „W hołdzie bohaterom Armii Krajowej”.

Nasza delegacja wyrusza pod pomnik Polegli Niepokonani

Płoną nasze światełka pamięci i hołdu

Polegli Niepokonani...

Tydzień Patrona Szkoły

Między 3 a 7 lutego obchodziliśmy Tydzień Patrona Szkoły

Armii Krajowej.

W klasach 4-8 odbyły się m.in.: konkurs recytatorski Powstanie Warszawskie w poezji, konkurs wiedzy Co wiem o Armii Krajowej oraz quiz Powstanie Warszawskie w fotografii.

Na zakończenie Tygodnia uczczono pamięcć Dzieci Walczących i/lub Poległych w Powstaniu Warszawskim poprzez odczytanie w klasach wspomnienia o Wojtusiu Zalewskim ps. Orzeł Biały, wysłuchanie piosenki o nim w wykonaniu Natalii Sikory (źródło: You Tube) oraz nasze osobiste refleksje.

• Mamy patrona

24 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 350 odbyła się uroczystość nadania imienia. Patronem naszej szkoły została Armia Krajowa. W przygotowaniach do tego święta wzięła udział cała społeczność szkolna, dbając o godną oprawą tego doniosłego wydarzenia.

Ceremonia zainaugurowana została poświęceniem sztandaru. Następnie odbyło się galowe spotkanie
      w szkole, które zostało uświetnione przez wielu znamienitych gości, na czele z uczestnikami i świadkami wydarzeń związanych z naszym patronem – żołnierzami Armii Krajowej, reprezentowanymi przez Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK prof. Leszka Żukowskiego. Ich słowa dostarczyły nam wielu wzruszeń
      i głęboko zapadły nam w pamięć.

Równie ważnymi gośćmi naszej uroczystości byli przedstawiciele władzy lokalnej z Panią Burmistrz Bemowa Urszulą Kierzkowską oraz radnymi. Przybyły także delegacje instytucji oświatowych z pocztami sztandarowymi oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli naszej dzielnicy.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyła się jej część artystyczna, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  wzruszające przedstawienie inspirowane wartościami reprezentowanymi przez naszego patrona, a piękne patriotyczne pieśni wykonał Chór Żołnierzy Armii Krajowej "Nowogródzkie Orły".

Od tej pory nasza szkoła będzie z dumą nosić imię Armii Krajowej. To dla nas ogromny zaszczyt i odpowiedzialność.

Album fotograficzny