•  

   Tydzień Patrona Szkoły
    

   Między 3 a 7 lutego obchodziliśmy Tydzień Patrona Szkoły

   Armii Krajowej.

   W klasach 4-8 odbyły się m.in.: konkurs recytatorski Powstanie Warszawskie w poezji, konkurs wiedzy Co wiem o Armii Krajowej oraz quiz Powstanie Warszawskie w fotografii.

   Na zakończenie Tygodnia uczczono pamięcć Dzieci Walczących i/lub Poległych w Powstaniu Warszawskim poprzez odczytanie w klasach wspomnienia o Wojtusiu Zalewskim ps. Orzeł Biały, wysłuchanie piosenki o nim w wykonaniu Natalii Sikory (źródło: You Tube) oraz nasze osobiste refleksje.
    

    

    

    


  • Mamy patrona
    

   24 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 350 odbyła się uroczystość nadania imienia. Patronem naszej szkoły została Armia Krajowa. W przygotowaniach do tego święta wzięła udział cała społeczność szkolna, dbając o godną oprawą tego doniosłego wydarzenia.

   Ceremonia zainaugurowana została poświęceniem sztandaru. Następnie odbyło się galowe spotkanie
   w szkole, które zostało uświetnione przez wielu znamienitych gości, na czele z uczestnikami i świadkami wydarzeń związanych z naszym patronem – żołnierzami Armii Krajowej, reprezentowanymi przez Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK prof. Leszka Żukowskiego. Ich słowa dostarczyły nam wielu wzruszeń
   i głęboko zapadły nam w pamięć.

   Równie ważnymi gośćmi naszej uroczystości byli przedstawiciele władzy lokalnej z Panią Burmistrz Bemowa Urszulą Kierzkowską oraz radnymi. Przybyły także delegacje instytucji oświatowych z pocztami sztandarowymi oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli naszej dzielnicy.

   Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyła się jej część artystyczna, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  wzruszające przedstawienie inspirowane wartościami reprezentowanymi przez naszego patrona, a piękne patriotyczne pieśni wykonał Chór Żołnierzy Armii Krajowej "Nowogródzkie Orły".

               Od tej pory nasza szkoła będzie z dumą nosić imię Armii Krajowej. To dla nas ogromny zaszczyt i odpowiedzialność.

    

   Album fotograficzny

   https://sp350.edupage.org/a/historia-szkoly?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQyMiZzdWJwYWdlPTI%3D#