• Krótko o nas

Witamy w świetlicy SP nr 350 im. AK
          w Warszawie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów klas I-III do naszej świetlicy! U nas na pewno nikt nie będzie się nudził! Przez cały rok szkolny gwarantujemy  mnóstwo niesamowitych wrażeń!

Chcemy, aby nasza świetlica była miejscem, w którym dzieci czują się szczęśliwe
          i bezpieczne, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, odkrywać w sobie nowe pasje, ale również po prostu się bawić! Dlatego proponujemy naszym Świetliczakom mnóstwo ciekawych zajęć - zarówno plastyczno-technicznych - jak i ruchowych. Stawiamy na kreatywność - więc tylko u nas Uczniowie będą mogli wykonywać niebanalne prace plastyczne - a podczas realizacji projektów - tworzyć nawet swój własny papier! U nas będą mogli również poćwiczyć umysł podczas niezliczonej ilości gier planszowych i karcianych, pośpiewać w trakcie zabaw z chustą animacyjną czy pograć w koszykówkę na naszym świetlicowym korytarzu! Tylko w naszej świetlicy będą mogli zagrać w cymbergaja, bilard czy piłkarzyki! I tylko tutaj staną się „Małymi Architektami” – bo mając na wyposażeniu tak dużą ilość rozmaitych rodzajów klocków- nie może być inaczej!

Co roku nasze Świetliczaki biorą udział w wielu ciekawych projektach, wydarzeniach, akcjach i konkursach! Są to między innymi: Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kreatywne Prace Plastyczne”, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świetliczaki na tropie...” czy „Magiczna Moc Bajek”. Wprowadzamy wiele ciekawych innowacji np.: „Kalendarz Nietypowych Świąt”- podczas których obchodzimy na przykład Święto Kota, Marchewki czy Kosmosu! Od lat organizujemy konkursy, które nasze Świetliczaki uwielbiają - m.in. „Mam Talent” i „Idol”. Organizujemy zbiórki książek, pomagamy schroniskom dla zwierząt, korespondujemy z innymi świetlicami w Polsce, bierzemy udział w wielu akcjach skupionych na Seniorach („Herbatka dla Seniora”), prowadzimy warsztaty (mydlarskie, gipsowe itd.), kręcimy filmy
          o bezpieczeństwie a także przygotowujemy prace przeznaczone na sprzedaż podczas Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego w naszej szkole!

U nas dużo się dzieje! I w te wszystkie nasze zajęcia świetlicowe staramy się wplatać elementy tzw. „Planu Daltońskiego”, dzięki któremu nasi Uczniowie uczą się planować, pracować w grupie czy doceniać swoje własne umiejętności!

Mamy nadzieję, że dołączycie do nas i razem ciekawie spędzimy kolejny rok w naszej świetlicy! ZAPRASZAMY!

Zespół wychowawców świetlicy

SP nr 350 w Warszawie