• Deklaracja dostępności strony internetowej
          oraz dostępności architektonicznej
          Szkoły Podstawowej nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie

          2024

           

          Deklaracja dostępności strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie

          Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostępność swojej strony internetowej o adresie http://sp350.edupage.org/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.  o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 848), z ustawą o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z 19 lipca 2019 r. (Dz. U. 2019 poz. 1696) oraz z Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018 r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.

          Data publikacji i aktualizacji

          Data publikacji strony internetowej: 11 listopada 2005 r.
          Data ostatniej istotnej aktualizacji: 31 sierpnia 2022 r.

          Status pod względem zgodności z ustawą

          Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych w kolejny punkcie.

          Treści niedostępne:

          1. zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo, choć większość z nich zdublowana jest swoimi odpowiednikami w formacie tekstowym,
          2. nieznaczna część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego,
          3. niektóre filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących, choć tylko niewielka ich część wymagałaby tego z uwagi na występowanie w nich warstwy dialogowej,
          4. brak jest możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu,

          Wyłączenia:

          1. mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

          Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności

          Deklarację sporządzono 29 marca 2023 roku po dokonaniu samooceny dostępności strony www placówki dla osób niepełnosprawnych. W tym celu wykorzystano opracowaną przez Centrum GovTech Polska Listę kontrolną do samodzielnego badania dostępności cyfrowej strony internetowej oraz dostępne on-line walidatory: WAVE Web Accesibility Evaluation Tool (https://wave.webaim.org/) oraz European Internet InclusionInitiative (http://checkers.eiii.eu/). Ostatnie z wymienionych narzędzi wykazało 93,03% zgodność strony z wymaganiami.

          Informacje zwrotne i dane kontaktowe

          W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Marek Tyde, adres poczty elektronicznej mtyde@eduwarszawa.pl. Można też dzwonić na numer 22 664 61 93. Ta sama droga obowiązuje również przy składaniu wniosków o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składaniu skargi na brak zapewnienia dostępności.

          Postępowanie odwoławcze

          Każda osoba ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby je zgłaszającej, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
          Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do 
          Rzecznika Praw Obywatelskich.

           

          Deklaracja dostępności architektonicznej Szkoły Podstawowej nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie

          Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie jest usytuowana przy ul. Irzykowskiego 1a i funkcjonuje w dwóch budynkach.

          Do budynku głównego prowadzą trzy furtki: dwie od strony ul. Irzykowskiego oraz jedna od strony ul. Wyki. Budynek główny ma dwa wejścia od strony ul. Irzykowskiego.

          Do budynku przedszkola oraz klas 1-3 prowadzą dwie furtki. Jedna od strony parkingu osiedlowego przy ul. Wyki oraz druga od strony Parku Górczewska.

          Budynek główny:

          Przy wejściu głównym, po prawej stronie, znajduje się portiernia, w której dyżuruje osoba odpowiedzialna m.in. za informowanie osób zainteresowanych o rozkładzie pomieszczeń w budynku.

          Budynek jest dwupiętrowy. Wyposażony jest w platformę schodową z piętra pierwszego na drugie, nie posiada natomiast platformy schodowej z parteru na piętro pierwsze. W budynku znajdują się toalety dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą liczyć na pomoc pracownika szkoły.

          Budynek przedszkola i klas 1-3:

          Budynek ma dwa wejścia. Jedno w nich przeznaczone jest dla grup przedszkolnych, drugie – dla uczniów klas 1-3. Przy obu wejściach, po prawej stronie, znajduje się portiernia, w której dyżuruje osoba, do której obowiązków należy m.in.  informowanie osób zainteresowanych o rozkładzie pomieszczeń.

          Budynek jest dwupiętrowy, wyposażony w windę i pozbawiony barier architektonicznych.

          Do obu budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

          W sekretariacie w budynku głównym zainstalowana jest pętla indukcyjna.

          W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń w druku powiększonym. Możliwy jest dostęp on-line do usługi tłumacza języka migowego.

          Szkoła posiada jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

           

          Wniosek o zapewnienie dostępności:

          Wersja edytowalna: Wniosek_o_zapewnienie_dostepnosci_SP350.docx

          Wersja pdf: Wniosek_o_zapewnienie_dostepnosci_SP350.pdf