• Ramowy plan dnia

nr 350 w Warszawie na rok szkolny 2018/2019

Rodzaj zajęć

7:00-8:30

Schodzenie się dzieci. Praca indywidualna lub w zespołach. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Ćwiczenia poranne.
          Czynności higieniczne.

8:30-9:00

Śniadanie

9:00-12:00

Zajęcia dydaktyczne, będące realizacją wybranych treści
          z programu wychowania przedszkolnego.  Aktywność twórcza dziecka o charakterze zbiorowym (plastyczna, muzyczna lub ruchowa). Zabawy dowolne. II śniadanie. Czynności higieniczne. Czas na świeżym powietrzu , zabawy dowolne lub inspirowane przez nauczyciela – gry

i zabawy ruchowe, terenowe, obserwacje przyrodnicze, spacery. Czynności higieniczne.

12:00-12:30

Obiad

12:30-14:30

Czynności higieniczne. Odpoczynek (słuchanie bajek, opowiadań, wierszy, muzyki relaksacyjnej). Zajęcia rozwijające uzdolnienia dzieci (plastyczne, muzyczne, teatralne). Zabawy dowolne. Praca indywidualna lub
          w zespołach. Utrwalenie tematu dnia – pogadanka lub praca w zespołach. Zabawy ruchowe. Przy sprzyjających warunkach zabawy na powietrzu. Czynności higieniczne.

14:30-15:00

Podwieczorek

15:00-18:00

Aktywności własna dzieci. Praca indywidualna. Podsumowanie z dziećmi wydarzeń dnia. Prace porządkowe. Przy sprzyjających warunkach zabawy na powietrzu.

UWAGA! Ramowy rozkład dnia jest tylko ramą dnia i może ulec zmianie ze względu na: różne warunki pogodowe, wizyty gości w szkole, uroczystości, spotkania, krótszy lub przedłużający się czas realizacji ośrodka tematycznego.