Ramowy plan dnia w Oddziałach Przedszkolnych
      na rok szkolny 2023/2024

Rodzaj zajęć

7:00-8:30

Schodzenie się dzieci. Praca indywidualna lub w zespole. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Ćwiczenia poranne.

8:30-9:00

Śniadanie

9:00-11:30

Zajęcia dydaktyczne, będące realizacją wybranych treści
      z programu wychowania przedszkolnego.  Aktywność twórcza dziecka (plastyczna, muzyczna lub ruchowa). Zabawy dowolne.

II śniadanie. Czynności higieniczne.

Czas na świeżym powietrzu , zabawy dowolne lub inspirowane przez nauczyciela – gry i zabawy ruchowe, terenowe, obserwacje przyrodnicze, spacery.

11:30-12:00

Obiad.

12:00-14:00

Czynności higieniczne.

Odpoczynek (słuchanie bajek, opowiadań, wierszy, muzyki relaksacyjnej). Zajęcia rozwijające uzdolnienia dzieci (plastyczne, muzyczne, teatralne). Zabawy dowolne. Praca indywidualna lub
      w zespołach. Utrwalenie tematu dnia – pogadanka. Zabawy ruchowe. Przy sprzyjających warunkach zabawy na powietrzu. Czynności higieniczne.

14:00-14:30

Podwieczorek.

14:30-17:00

Aktywności własna dzieci. Praca indywidualna. Podsumowanie z dziećmi wydarzeń dnia. Prace porządkowe. Przy sprzyjających warunkach zabawy na powietrzu.

UWAGA! Ramowy rozkład dnia jest tylko ramą dnia i może ulec zmianie ze względu na: różne warunki pogodowe, wizyty gości w przedszkolu, uroczystości, spotkania, krótszy lub przedłużający się czas realizacji ośrodka tematycznego.