• Ten ważny moment

DROGA MAMO, DROGI TATO,

Już niedługo będziemy wspólnie przeżywać ten ogromnie ważny moment: rozpoczęcie nauki w szkole. Czekam na ten dzień z niecierpliwością i radością, ale również z obawą. Wiem, że Wy też przeżywacie to równie mocno jak ja. Oto kilka rad, które pomogą nam przetrwać ten trudny czas:

- Opowiedzcie mi o swoich miłych wspomnieniach związanych ze szkołą.

- Zachęcajcie mnie do kontaktów z rówieśnikami, będzie mi łatwiej nawiązać nowe znajomości.

- Przyzwyczajajcie mnie do obowiązków, włącz mnie do prac domowych, abym uczył się odpowiedzialności.

- Wzmacniajcie moją samodzielność i zaradność, nie wyręczaj mnie we wszystkim.

- Zachęcajcie mnie do poznawania świata, zabieraj w nowe i ciekawe miejsca.

- Opowiedzcie, czego nauczę się w szkole i jakie jest to ważne.

- Pokażcie mi, jak rozwiązywać trudne sytuacje, ucz mnie szacunku do innych.

- Jeśli coś Was niepokoi w moim zachowaniu, poproście o pomoc specjalistów. Wczesna diagnoza pozwoli na wybranie odpowiednich metod pracy ze mną.

- Nigdy nie straszcie mnie szkołą. To ma być miejsce, w którym spędzę wiele czasu i nie mogę się go bać.

- Zaufajcie nauczycielom. Oni zawsze chętnie nam pomogą i wyjaśnią wszystkie wątpliwości.

Dzień Rozpoczęcia Roku Szkolnego spędźmy razem - to w końcu bardzo ważny dzień. Kolejne dni mogą być dla mnie trudne, mogą pojawić się nawet łzy. Jednak świadomość, że za parę godzin znowu się zobaczymy, doda mi sił. Poradzę sobie, bo świetnie mnie przygotowaliście do tego życiowego wyzwania.

Wasze kochające dziecko

A już niedługo - uczeń