• Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

Zespół Pierwszego Kontaktu Poradnia "Yestem" Bemowo

Warszawa, ul. Rozłogi 10, tel. 576-661-777

Niepokoi Cię kondycja psychiczna Twojego dziecka?

Podejrzewasz, że Twoje dziecko ma problemy emocjonalne: depresję, lęki, zaburzenia odżywiania?

Skorzystaj z naszej pomocy!

• Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 14.00 do 22.00, wiadomość przez stronę www.116111.pl możesz przesłać całą dobę.

Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

• Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Tu możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo.

Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

• helpline.org.pl

Zadzwoń lub napisz do Zespołu helpline.org.pl jeśli korzystasz z Internetu i telefonu komórkowego i dzieje się coś co Cię niepokoi, np. ktoś bez Twojej zgody rozsyła Twoje zdjęcia, czy ktoś obraża Cię w Internecie. Możesz tam zadzwonić również wtedy, gdy masz obawy, że zbyt często korzystasz z telefonu lub internetu.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 do 18.00 (połączenie bezpłatne). W tych samych godzinach działa chat na stronie www.helpline.org.pl

Pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

• Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Pod tym numerem telefonu można uzyskać wspracie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 - 15.30 (połączenie bezpłatne).

• Całodobowy, bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka.

Telefon 116 000 jest skierowany do dzieci i nastolatków, którzy myślą o ucieczce z domu. Także do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.

Telefon 116000 działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (połączenie bezpłatne).