• Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.
      • Albert Einstein
      • Love all, trust a few, do wrong to none.
      • William Shakespear
      • The only person who is educated is the one who has learned how to learn and change.
      • Carl Rogers
      •  


        Historia Szkoły Podstawowej nr 350 w Warszawie

        spowodowała, że od września 2011 roku zaczęła funkcjonować świetlica. Starsi uczniowie musieli podzielić się przestrzenią budynku z pierwszakami. W ten sposób trzy oddziały przedszkolne i cztery klasy pierwsze zajęły pierwsze piętro budynku szkoły. edukacji wczesnoszkolnej  Obecność w szkole uczniów  przebywali tu starsi uczniowie - gimnazjaliści i licealiści. Na szkolnych korytarzach zagościł gwar i zabawa młodszych dzieci.   Dotychczas  We wrześniu 2011 roku po wielu latach próg szkoły ponownie przekroczyły sześciolatki. Był to przełomowy okres w życiu zarówno dzieci, jak i nauczycieli uczących w Zespole Szkół nr 48.

        Dyrektorem Zespołu Szkół nr 48 pozostał pan Rafał Lisowski, funkcję wicedyrektora gimnazjum i liceum dalej pełniła pani Katarzyna Dobrogowska, zaś stanowisko wicedyrektora nowo otwartej szkoły podstawowej objęła pani Ewa Michalak-Wietrzychowska. Gdy wraz z pojawieniem się klas czwartych szkoła podstawowa rozpoczęła pracę na drugim etapie edukacyjnym, do grona zarządzającego szkołą dołączyła pani Katarzyna Dobrogowska, a w następnych latach kolejni wicedyrektorzy: pani Agnieszka Ostasz i pan Marek Tyde. Wśród kierownictwa szkoły podstawowej znajduje się też pani Ewa Majcher, która pełni funkcję kierownika świetlicy.

        Wychowawcami oddziałów przedszkolnych zostały: Katarzyna Krasowska, Emilia Niedziałek, Teresa Kulik .Wychowawstwo w klasach pierwszych objęły: Angelika Krzyżowska, Beata Cieślak, Agnieszka Foryś, Joanna Urbaniak.

        niemal każda wyposażona była w tablicę interaktywną, komputer, instrumenty perkusyjne, kącik z klockami, w którym podczas przerw dzieci mogły się zrelaksować i odpocząć. Przy boiskach szkolnych powstał plac zabaw, na którym najmłodsi spędzali słoneczne popołudnia. Był to niesamowity rok dla szkoły przy ul. Irzykowskiego, pełen wyzwań, nowości i pracy. Nowych uczniów przywitały piękne kolorowe sale,

        Z każdym rokiem przybywało nowych uczniów i nauczycieli. Obecnie szkoła posiada 43 oddziały, a nad jej rozwojem i bezpieczeństwem czuwa ponad 160 pracowników.

        Od początku istnienia palcówki kadra nauczycielska dbała o to, by w dzielnicy Bemowo mówiono o szkole jak najlepiej. Podstawówka dołączyła do akcji ogólnopolskich: Cała Polska Czyta dzieciom, Pij mleko będziesz wielki, Owoce i warzywa w szkole, Szkoła bez przemocy. Najmłodsi już w pierwszym roku szkoły wspierali różne akcje charytatywne, całoroczną - Nakrętka, a także okresowe - Góra Grosza, szkolny kiermasz świąteczny - dochód ze sprzedaży co roku przeznaczony zostaje na zakup prezentów dla dzieci z domów dziecka - czy udział w światowym projekcie Unicef - Wszystkie Kolory Świata. Od pierwszego roku istnienia szkoły uczniowie zbierają surowce wtórne, makulaturę i baterie.

        chórze, Odysei umysłu.  Po zajęciach obowiązkowych dzieci mogą rozwijać swoje talenty i pasje na kołach zainteresowań. Oferta kół prowadzonych przez pedagogów jest obszerna. W pierwszym roku pracy były to zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, matematyczno- przyrodnicze, ortograficzne, eksperymentalne. Obecnie oprócz dodatkowych zajęć przedmiotowych dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z szachów, SKS-ach,

        Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją. Wars i Sawa oraz Szkoła Łowców Talentów, posiadamy również certyfikat   Jest wiele płaszczyzn działania, którymi mogłaby poszczycić się nasza szkoła. Nie sposób ich wszystkich wymienić, jednak na szczególną uwagę zasługują nasze osiągnięcia. Pierwszy certyfikat Szkoła z Klasą 2.0 zdobyliśmy w 2013 roku, następnie otrzymaliśmy certyfikat Szkoła Bezpiecznego Internetu, dołączyliśmy do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych i otrzymaliśmy certyfikaty

        Z uśmiechem na twarzy przypominamy sobie jasełka szkolne przygotowane przez nasze szanowne grono pedagogiczne. rodzice z klasy 2ci.   a w którym aktorami byli  w butach, wyreżyserowane w 2013 roku przez panią Teresę Kulik,  w okolicznych przedszkolach, a także gościnnie wystąpili w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej na Konferencji pedagogicznej pt. Bajki terapeutyczne. Bez wątpienia we wspomnieniach większości pozostanie także fantastyczne przedstawienie dla dzieci pt. Kot Nasza szkoła podstawowa chętnie organizuje rożne przedsięwzięcia artystyczne, w których udział biorą nie tylko uczniowie, ale także rodzice i sami nauczyciele. Oprócz licznych spektakli dla najbliższych, dzieci przygotowywały programy artystyczne, które prezentowały w środowisku lokalnym. W pierwszym roku istnienia podstawówki najmłodsi wystawili przedstawienie muzyczne pt. Dziadek do orzechów

        Przez te kilka lat zakorzeniliśmy w tradycji naszej szkoły Piknik Rodzinny, który przygotowują nauczyciele wraz z przedstawicielami Rady Rodziców. Święto dzieci i ich rodzin obchodzimy co roku w czerwcu. Podczas pikniku odbywają się pokazy artystyczne, na scenie występują m.in. laureaci konkursów szkolnych, przeprowadzane są licytacje prac plastycznych dzieci, liczne zawody sportowe. Wszyscy goście mogą spróbować domowych wypieków, a najmłodsi poskakać na dmuchańcach.

        warcie honorowej przy pomniku w szkole, przygotowują uroczysty apel, plakaty informacyjne o bohaterach wojennych. Odbywają się tematyczne konkursy plastyczne i muzyczne. W lutym obchodzimy Tydzień Patrona Szkoły. Każdego dnia w inny sposób upamiętniamy Armię Krajową. Uczniowie odwiedzają Izbę Pamięci, czuwają na

        Szkoła podstawowa pochwalić się może również osiągnięciami uczniów w konkursach ogólnopolskich i ogólnokrajowych. Wśród naszej młodzieży mamy laureatów Kangurka matematycznego, Alfika matematycznego, Pioniera z przyrody, olimpiady z języka angielskiego Olimpus i Memory Master. Dyplomy uczniów gromadzimy na parterze budynku przy sekretariacie.

        W roku 2016 obchodziliśmy dwudziestopięciolecie istnienia Irzyka. Wśród naszego grona pedagogicznego są nauczyciele, którzy pracują w tej szkole od samego początku jej istnienia - pani Ewa Michalak-Wietrzychowska, pani Alicja Kaźmierczak, pani Bożena Bujas, pani Bogumiła Wieczorek – to właśnie oni mogą powiedzieć najwięcej o zmianach jakie zaszły w naszej placówce, o jej sukcesach, uczniach, nauczycielach, mogą podzielić się wspomnieniami…

        Pani Anna Krawczyk-Zagrodzka w piosence przygotowanej na uroczystość jubileuszową szkoły napisała:

        „Ćwierć wieku już minęło jak jeden dzień,

        dwadzieścia pięć to przecież piękny wiek.

        Na drugie tyle przygotuj się,

        a może i na trzecie, któż to wie?”

        Właśnie tego życzymy naszej szkole.