•           Niepodległa półka biblioteczna oferuje 3 pozycje godne uwagi: 

    'Warszawiacy"  - Małgorzaty i Marty Ruszkowskich - autorki zapraszają na spacer po Warszawie, od tej najdawniejszej po taką, jaką znamy dzisiaj. Spotkacie tu najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych mieszkańców stolicy - królów, królowe, znanych pisarzy i wydawców, sławne aktorki, ważnych polityków i przedsiębiorców oraz wielkie naukowczynie.

    "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 niezwykłych kobiet" - Eleny Favilli  i Francesci Cavallo - to historie stu bohaterskich kobiet o Elżbiety I po Serenę Williams.

     

     

    " A u nas powstanie!" - Magdy Podbylskiej - to książką, która powstała na podstawie wspomnień wydarzeń sprzed 100 lat.  Hstoria małego Kazika zaczyna się gdy w Poznaniu wybychło powstanie wielkopolskie...

     • ... dla uczniów klas 1-3

     • Grażyna Bąkiewicz - "Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia" - opowieść o dzielnym chłopcu i jego niezwykłej babci

      Paweł Pawlak - "Ignatek szuka przyjaciela" - niezwykła wędrówka przyjaciół po dwóch pięknych światach

      Libby Walden, Richard Jones - "Uczucia"- jak zrozumieć emocje niezależnie od wieku...

      Jorn Lier Horst, Hans Jorgen Sandnes - "Operacja złoto" - biuro detektywistyczne na tropie skarbu.. 

      Grzegorz Majchrowski - "Nieustraszony Starch na wróble" -  wzruszająca bajka o przyjaźni, odwadze, rodzinie i podążaniu za marzeniami

      Agnieszka Mielach - "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" - Wielka Księga Przygód Emilki - dziewczynki takiej jak Ty!

   • ...dla uczniów klas 4-6

     

    Piotr Kasiński i Robert Trojanowski - "Zrób sobie komiks" - od historii komiksu, przez jego tworzenie  po najdłuższy komiks na świecie...

     

    Agnieszka Stelmaszczyk - "Koalicja szpiegów - Luminariusz"  to historia godna przygód samego Jamesa Bonda! Ucieczki, pościgi, skoki na spadochronie, tajne szyfry i zagadki, które kryją niejedną tajemnicę! A to dopiero początek niesamowitej i mrożącej krew w żyłach przygody…

    Agnieszka Stelmaszczyk - "Tajemnica gwiezdnego jeziora"Seria „Terra Incognita” to przede wszystkim seria przygodowa, sięgająca do najlepszych przykładów powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży.

     

     • ...dla uczniów 13+

     • Habibi Hamid - "Drugie skrzydło" - zbiór prostych opowiadań-baśni terapeutycznych o nadziei w sytuacjach życiowych, z którymi nie potrafimy sobie dać rady. Piękno, dobro, miłość - wartości wbrew wszystkiemu.

       

      Małgorzata Musierowicz - "Ciotka Zgryzotka" - kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady”- jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.

       

      Sean Covey - "7 nawyków skutecznego nastolatka" - 

      Nastolatku! Oto siedem nawyków, dzięki którym będziesz mógł przezwyciężyć wszelkie trudności. Autor rzeczowo, a zarazem z dużym humorem radzi i podpowiada, jak w prosty sposób, wykorzystując swoje możliwości, poprawić relacje z rówieśnikami, podnieść jakość swego życia i zyskać akceptację otoczenia.

   • ...dla dorosłych czytelników

     

    Jane Nelsen - " Pozytywna dyscyplina" - "(...) książka, która wyjaśnia wszystko, co dotyczy relacji międzyludzkich i pomaga praktycznie zbudować z dziećmi relacje oparte na miłości, szacunku i tolerancji. "

    Remigiusz Mróz - "Behawiorysta" - trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z opowieścią kryminalną.  Terrorysta zajmuje jedno z opolskich przedszkoli... Rozpoczyna się gra między ścigajacym a ściganym, w której tak naprawde nie wiadomo, kto jest kim. Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater. 

    Stanisław Grzesiuk - "Na marginesie życia" -  książka autobiograficzna Grzesiuka pisana pod koniec jego życia ze świadomością rychłej śmierci. To dramatyczna opowieść o tym, jak przebiegała nierówna walka Grzesiuka z gruźlicą. W książce można odczuć nutę nostalgii i melancholii autora, jednak, mimo wszystko, nie jest do dominujące uczucie...