baner z napiem: "Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 350 imienia Armii Krajowej w Warszawie".

Przewodnicząca: Vivienne Czernek-Kubat

Wiceprzewodnicząca: Oliwia Patoka

Opiekunowie SU: Magdalena Komorowska, Małgorzata Leśny, Izabela Soból-Kaluga, Monika Turska, Damian Hass

Adres Szkoły: ul. Irzykowskiego 1a, 01-317 Warszawa

Wszystkich mających pytania lub propozycję zapraszamy do wysyłania wiadomości na Facebook lub przybycie spotkanie samorządu odbywające się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godz.14.50 w sali 227.

Harmonogram zebrań samorządu w roku szkolnym 2023/2024:
      08.01.2024

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

1. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII mogą działać w Samorządzie Uczniowskim.

2. Uczniowie poszczególnych klas wybierają spośród siebie 3 lub 4 osoby - Członków Samorządu Klasowego (reprezentację swojej klasy w Samorządzie Uczniowski).

3. Członkowie Samorządów Klasowych tworzą Samorząd Uczniowski (dalej zwany: SU).

4. SU ma Przewodniczącego, który jest wybierany w wyborach powszechnych, równych i tajnych.

5. Osoba, która zajmie drugie miejsce w głosowaniu na przewodniczącego SU zostaje Wiceprzewodniczącym.

6. Przewodniczący, wiceprzewodniczący tworzą zarząd (prezydium) SU.

8. Nad prawidłową realizacją czuwa opiekun SU oraz przewodniczący SU.

9. Kadencja członków SU trwa jeden rok.

10.SU prowadzi i umieszcza na bieżąco informację na stronie SU na Facebooku oraz na stronie internetowej.

11. Hasło przewodnie samorządu brzmi: “ Szkoła dla Ucznia, Uczeń dla Szkoły”.

12.Cele szczegółowe SU brzmią:

a) Reprezentowanie ogółu uczniów klas IV-VII;

b) Rozwijanie samorządności wśród uczniów;

c) Realizowanie zadań związanych z edukacją społeczną;

d) Uczenie samorządności na terenie szkoły i poza nią;

e) Podejmowanie inicjatyw zmierzających do podniesienia jakości pracy szkoły;

f) Kształtowanie umiejętności zespołowego współdziałania uczniów .

13. Przynajmniej trzy razy w roku szkolnym samorząd zbiera się na wspólnym posiedzeniu  (Sesji) .

14. Sesję prowadzi przewodniczący SU.

15. By mogła odbyć się Sesja potrzebne jest kworum, które wynosi 15 osób.

16. Zmiana regulaminu jest możliwa podczas Sesji, gdy za zmianą zagłosuje przynajmniej ¾ członków SU będących na niej.

17. Pełna nazwa SU brzmi: Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 350 im. Armii Krajowej  w Warszawie.