• Dla rodziców

Rodzicu, skorzystaj z porad

Ósma klasa i konieczność wyboru dalszej ścieżki zawodowej to trudny czas dla Twojego dziecka. Dowiedz się, jak pomóc mu przejść przez ten etap.

To właśnie Ty, rodzic, jesteś dla Twojego dziecka dużym autorytetem
          w planowaniu jego dalszej edukacji.

Pamiętaj, że to stresujący czas. Bądź wyrozumiały i cierpliwy.
          Niezdecydowanie młodej osoby jest w tej sytuacji czymś naturalnym.

Obserwuj, jakie czynności pasjonują Twoje dziecko, być może to właśnie
          z nimi będzie związana jego przyszłość.

Pamiętaj, że Twoje dziecko kieruje się także innymi autorytetami, jak np.: osoby znane ze świata mediów, słynni blogerzy, rówieśnicy. Postaraj się, aby Twoje dziecko upewniło się, czy jego wybory faktycznie odpowiadają jego zainteresowaniom,umiejętnościom i predyspozycjom.

Prześledźcie razem dotychczasową drogę edukacji Twojego dziecka.
          Które z przedmiotów były ulubionymi, w których Twoje dziecko czuło się
          pewnie i osiągało dobre wyniki? Ułatwi to określenie, czego Twój syn lub córka
          chce się dalej uczyć, w jakim kierunku pragnie się rozwijać.

Pomóż swemu dziecku przejść ze strefy marzeń o zawodzie do strefy kreowania faktycznych planów: sprawdźcie ścieżkę kariery, wymagane umiejętności, zapotrzebowanie na rynku, opinie - tego wszystkiego możecie szukać w internecie, branżowej prasie oraz konsultując się z doradcą zawodowym.

Szanowni Rodzice,

gorąco zachęcamy do lektury:

Prezentacja_dla_rodzicow_-_styczen_2020.pptx

Rodzic_jako_doradca_swego_dziecka-_prezentacja_-_WCIES_2019.pdf

PORADNIK_DLA_RODZICOW-_Jak_pomoc_dziecku_w_podejmowaniu_decyzji_dotyczacych_kariery_zawodowej.pdf

Centrum_Informacji_i_Doradztwa_Mlodziezowego_CIiM.doc

JAK MĄDRZE WYBIERAĆ I WSPIERAĆ? Poradnik dla rodziców i kandydatów do szkół ponadpodstawowych - 2019, który zawiera m.in.:

- wiele cennych wskazówek dotyczących planowania kolejnych etapów edukacji Waszych dzieci,

- informacje o egzaminie ósmoklasisty i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Polecamy i życzymy przyjemnej lektury!

Jak_madrze_wybierac_i_wspierac__poradnik___rekrutacja_2019(1).pdf

Wiele bezcennych informacji przydatnych w podejmowniu przez Państwa dzieci decyzji edukacyjnych i zawodowych znajdziecie Państwo w poniższej prezentacji:

Rodzic_jako_doradca_swego_dziecka-_2019-2020.pdf