10 września na terenie naszej szkoły obchodziliśmy
        Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.

Ten trudny temat przekuliśmy w coś pozytywnego. Razem z uczniami, nauczycielami i rodzicami cieszymy się życiem – w myśl przewodniego hasła

Życie jest czadowe.

Już z samego rana, każda wchodząca do szkoły osoba miała okazję wylosować hasło motywacyjne na początek dobrego dnia. Pozytywne hasła pojawiły się też na drzwiach każdej sali lekcyjnej, wywołując uśmiechy wchodzących na lekcję uczniów.

Nawiązaliśmy również współpracę z Fundacją Zobacz – Jestem, pomagającej osobom w kryzysie i ich bliskim. Fundacja prowadzi bezpłatną pomoc w postaci porad indywidualnych, szkoleń i warsztatów dla rodziców i specjalistów.

Materiały, które otrzymaliśmy od Fundacji zostały rozpowszechnione w szkole. Dziękujemy za nie serdecznie!

Organizatorzy akcji

Małgorzata Bojanko – psycholog (koordynator)

Aniela Presko - pedagog

Renata Lesiak - pedagog