• Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.
      • Love all, trust a few, do wrong to none.
      • William Shakespear
      • The only person who is educated is the one who has learned how to learn and change.
      • Uroczystość nadania patrona

Mamy patrona

24 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 350 odbyła się uroczystość nadania imienia. Patronem naszej szkoły została Armia Krajowa. W przygotowaniach do tego święta wzięła udział cała społeczność szkolna, dbając o godną oprawą tego doniosłego wydarzenia.

Ceremonia zainaugurowana została poświęceniem sztandaru. Następnie odbyło się galowe spotkanie
        w szkole, które zostało uświetnione przez wielu znamienitych gości, na czele z uczestnikami i świadkami wydarzeń związanych z naszym patronem – żołnierzami Armii Krajowej, reprezentowanymi przez Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK prof. Leszka Żukowskiego.
        Ich słowa dostarczyły nam wielu wzruszeń
        i głęboko zapadły nam w pamięć.

Równie ważnymi gośćmi naszej uroczystości byli przedstawiciele władzy lokalnej z Panią Burmistrz Bemowa Urszulą Kierzkowską oraz radnymi. Przybyły także delegacje instytucji oświatowych z pocztami sztandarowymi oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli naszej dzielnicy.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyła się jej część artystyczna, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  wzruszające przedstawienie inspirowane wartościami reprezentowanymi przez naszego patrona, a piękne patriotyczne pieśni wykonał Chór Żołnierzy Armii Krajowej "Nowogródzkie Orły".

Od tej pory nasza szkoła będzie z dumą nosić imię Armii Krajowej. To dla nas ogromny zaszczyt
        i odpowiedzialność.

Album fotograficzny