• Jedną z dróg do uzyskania miana Bibliomaniaka są rozgrywki w gry gromadzone w bibliotece.

Szczególnie cenione przez bibliotekarzy są oczywiście gry nawiązujące do literatury - takie jak gry z serii "Świerszczykowy Klub Książkowy":

• Kwadratowa gra baśniowa
            • Kwadratowa gra książkowa
            • Kwadratowa gra powieściowa
            • Gra kalamburowa
            • Kwadratowa gra zawodowa
            • Gra na czterech łapach

Testowanie gier - zarówno literackich, jak i nieliterackich - jest premiowane "Okiem!" w Librusie (dla zwycięzcy)

Warunkiem jest 1. rozegranie całej partii i 2. dopasowanie gry do możliwości gracza.

Tak więc uczniom klas 4-6 proponujemy (oprócz gier świerszczykowych) serię "Kumpel gra"

• Znaki drogowe
            • Kosmiczna przygoda z tabliczka mnożenia
            • Literkowe prezenty