• Na zbiory naszej biblioteki składają się (na koniec 2023 r.):

• literatura piękna i popularnonaukowa – w ilości 18 586 woluminów,
        • podręczniki - w ilości 10 951
        • dokumenty elektroniczne – w tym filmy, muzyka i audiobooki
        • zbiór książek w językach obcych - w tym angielskim, francuskim, niemieckim i ukraińskim

W czytelni gromadzony jest ksiągozbiór podręczny encyklopedie, leksykony, kroniki oraz obszerne opracowania popularno-naukowe i naukowe, słowniki i kompendia dotyczące wszystkich działów wiedzy. Posiadamy bogaty zbiór słowników przekładowych z wielu języków - nie tylko europejskich.

Książki z czytelni są również wypożyczane na zewnątrz.

• W części będącej wypożyczalnią udostępniamy literaturę piękną i księgozbiór popularno-naukowy dostosowany do wieku użytkowników biblioteki. Zbiory aktualizowane są na bieżąco poprzez zakupy i dary oraz selekcję książek zniszczonych i nieaktualnych pod względem treści.

powyżej fotografia uczniów czytających książki w wypożyczalni

Księgozbiór uzupełniany jest w kategoriach :

• L – lektury,
        • K - komiksy,
        • K 1-3 - księgozbiór popularno – naukowy dla najmłodszych,
        • M - manga
        • Bw – bajeczki i wierszyki,
        • B – legendy, klasyczne baśnie, podania ludowe,
        • Poz. 1 – opowiadania i powieści różnych gatunków dla najmłodszych,
        • Ob – literatura obyczajowa dla uczniów klas 7-8,
        • Ob 4-6 – literatura obyczajowa dla uczniów klas 4-6,
        • H – opowiadania i powieści historyczne,
        • P - opowiadania i powieści przygodowe,
        • F – fantastyka,
        • F 4-6 - fantastyka dla młodszych czytelników
        • 8 (…) - literatura piękna dla starszych czytelników,
        • Literatura popularnonaukowa wg UKD ( Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej) .

Książki z kanonu lektur obowiązkowych na różnych poziomach nauczania gromadzimy w dużej liczbie egzemplarzy (ok. 30 egz.).

Informacje o zbiorach biblioteki SP 350 można znaleźć na w katalogo OPAC pod adresem: https://m031633.molnet.mol.pl/

• W każdym roku szkolnym uzupełniamy zbiór podręczników i materiałów pomocniczych dla uczniów (poradniki, słowniki językowe) oraz nauczycieli tj.: opracowania metodyczne, poradniki do reedukacji oraz scenariusze zajęć. Staramy się, aby oferta biblioteki była wzbogacana o współczesne wydawnictwa.

Rodzicom polecamy dział Pedagogika (RP) w którym można znaleźć literaturę poświęconą wychowaniu dzieci.

Polecamy również zbiór książek obcojęzycznych - w tym bogatą ofertę wydawnictwa OXFORD w języku angielskim - na różnych poziomach znajomości języka.