„TO BE OR NOT TO BE WELL”
          PODSUMOWANIE PROJEKTU PROFILAKTYCZNEGO

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA zaprosiło naszą Szkołę do długoterminowej współpracy przy realizacji projektu „To be or not to be well?”. Oprócz naszej Szkoły zostały zaangażowane szkoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Czech. Projekt miał na celu przyjrzenie się czym jest dobry klimat w klasie/szkole oraz jak można poprawić go różnymi metodami, w szczególności metodą dramy stosowanej. Został skierowany do wybranych klas 1-6 oraz do kadry pedagogicznej.

W ramach projektu została przeprowadzona diagnoza zapotrzebowania w na terenie szkoły, a na jej podstawie stworzono dostosowany do potrzeb plan działań profilaktycznych:

1. Przeprowadzenie przez przedstawicieli Stowarzyszenia STOP-KLATKA cyklu warsztatów dla nauczycieli biorących udział w projekcie. Celem warsztatów było zapoznanie z metodami dramy służących poprawie klimatu w klasie lub szkole oraz wsparcie w dbaniu o dobrostan psychiczny ucznia i nauczyciela.
          2. Przeprowadzenie cyklu warsztatów dostosowanych do potrzeb uczniów w klasach biorących udział w projekcie.
          3. Przeprowadzenie warsztatu dla wychowawców klas 1-8 pt. „Powrót uczniów i uczennic do szkół – jak przygotować do tego klasę i siebie? – warsztat dla kadry pedagogicznej – budowanie poczucia bezpieczeństwa psychologicznego w zespole, budowanie poczucia wspólności przed powrotem do nauki stacjonarnej”
          4. Wspieranie nauczycieli biorących udział w projekcie poprzez prowadzenie konsultacji oraz udostępnianie materiałów edukacyjnych.

powyżej znajduje się montaż sześciu zdjęć przedstawiających dzieci podczas warsztatów

Koordynator działań na terenie szkoły: Małgorzata Bojanko

Organizatorzy akcji: