#Laboratoria przyszłości

Jednym z tematów godzin wychowawczych w marcu w klasie 6 jest zdrowe odżywianie. Dlatego też, klasa 6e 5 marca, postanowiła zrealizować ten temat na godzinie wychowawczej w praktyczny sposób w sali kulinarnej, korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości. Uczniowie sami podjęli decyzję, co będą przygotowywać i przynieśli potrzebne produkty. Między innymi zdecydowali się na koktajle owocowe, sushi, tortille z nadzieniem łososiowym, desery owocowe i naleśniki. Etapy ich pracy wraz z efektem można zobaczyć w krótkiej relacji wideo składającej się z kolażu zdjęć.

Laboratoria_przyszlosi-6e.mp4

Uczniowie przy pracy w kuchni.

Cooking lesson- 6e gr.1+2 (Laboratoria przyszłości)

Obie grupy ostatnio na zajęciach języka angielskiego realizowały temat o gotowaniu. Uczniowie poznali słownictwo związane z czynnościami i potrzebnym sprzętem podczas gotowania. Następnie skorzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości i w sali kulinarnej w dniach 21.03 i 27.03 uczniowie z każdej z grup przygotowali, m.in, koktajle, zapiekanki, naleśniki, zdrowe kanapki, sałatki, gofry. Ponadto, ich zadaniem było napisanie przepisu w języku angielskim podając składniki i etapy przygotowania. Zwieńczeniem ich starań było wspólne spożycie przygotowanych rzeczy.

#Laboratoriaprzyszłości#

Uczniowie podczas konsumpcji przygotowanych dań

Uczeń podczas przygotowywania posiłku Talerz z dwoma kanapkami, obok otwarty zeszyt z zapisanym po angielsku przepisem kulinarnym.