• Dni Patrona SP 350 im. Armii Krajowej w Warszawie

Uroczysty finał Dzielnicowego Konkursu Historyczno-Literackiego

Obchody Dni Patrona naszej szkoły splatają się z dniem 14 lutego - rocznicą utworzenia Armii Krajowej. Należą do chlubnych tradycji szkoły, integrują społeczność szkolną wokół ważnych wydarzeń historycznych.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Patrona był uroczysty finał Dzielnicowego Konkursu Historyczno-Literackiego „Mali Powstańcy, Zawiszacy i Sanitariuszki z AK – nasi rówieśnicy”, połączony z  akademią poetycko-muzyczną z okazji 82. rocznicy powstania Armii Krajowej. Uroczystość odbyła się 16 lutego 2024 r.

Na spotkanie przybyli dostojni Goście:  Pan Maciej Wójtowicz – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo,  Pan Maciej  Bartosiak - Radny  oraz dyrektorzy szkół podstawowych wraz z koordynatorami i uczestnikami konkursu.

Po powitaniu zebranych przez Panią Bogusławę Zienkiewicz-Sasin, głos zabrała Dyrektorka SP 350 - Pani Emilia Miecznikowska, która zaprezentowała dorobek tegorocznych Dni Patrona Szkoły: projekty, konkursy i przedsięwzięcia przygotowane przez nauczycieli i wychowawców.

W dalszej części, nastąpiło wręczenie laureatom i uczestnikom Dzielnicowego Konkursu Historyczno-Literackiego „Mali Powstańcy, Zawiszacy i Sanitariuszki z AK – nasi rówieśnicy” dyplomów i nagród rzeczowych. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Dzielnicy Bemowo i Radę Rodziców przy SP 350 w Warszawie.

Do współzawodnictwa przystąpiło 46 uczestników z 7 szkół podstawowych Bemowa. Przysłane prace prezentowały wysoki poziom wiedzy historycznej i umiejętności literackich. Wszystkie spełniały kryteria konkursowe. Komisja oceniająca efekty pracy przyznała 39 nagród.

Dziękujemy laureatom i uczestnikom konkursu, życząc wielu dalszych sukcesów.

Część artystyczną stanowiła akademia poetycko-muzyczna z okazji 82. rocznicy powstania Armii Krajowej, w wykonaniu uczniów z klas 8c, 8d, 8e, 7b, 6b, 4b, przygotowanych przez nauczycielkę języka polskiego Panią Izabelę Soból-Kalugę. Całość uświetnili soliści i chór szkolny występujący pod kierunkiem nauczycielki muzyki - Pani Anny Krawczyk-Zagrodzkiej.

Wyjątkowy charakter tego dnia podkreślony został przez zaciągnięcie warty honorowej pełnionej przez uczniów naszej szkoły przy replice pomnika Małego Powstańca.

Wyrażamy wdzięczność Nauczycielkom i Uczniom za piękną, artystyczną  oprawę spotkania.

Serdecznie  dziękujemy naszym Gościom za udział w uroczystości.

Organizatorzy konkursu

Kolaż zdjęć z uroczystości.