Laboratoria Przyszłości...

...to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 333 600 zł, za które zakupiliśmy różnorodny sprzęt, który można podzielić na 4 podstawowe grupy.

1 grupa – szeroko rozumiany sprzęt i akcesoria kucharskie

• roboty kuchenne,
        • blendery,
        • miksery,
        • kuchenki/ piece do pizzy/
        • drobny sprzęt: noże do krojenia, deski, garnki, patelnie, naczynia/miski, foremki do mufinek, sztućce, wałki do ciasta
        • lodówki,
        • opiekacze/gofrownice.

2 grupa – szeroko rozumiany sprzęt i akcesoria informatyczno – multimednialne

• aparaty fotograficzne,
        • kamerki video,
        • mikrofony,
        • lampy i blendy fotograficzne, green screen,
        • roboty edukacyjne,
        • gogle Virtualnej Rzeczywistości (VR),
        • drukarka 3D.

3 grupa – szeroko rozumiany sprzęt do realizacji zajęć technicznych

przykładowe wyposażenie:

• specjalistyczny sprzęt (wyrzynarka, piła, szlifierka, wiertarko-wkrętarka)
        • drobniejszy sprzęt (takery, młotki, obcęgi, pilniki, wypalarki do drewna, pistolety do klejenia, ramy tkackie, druty dziewiarskie, nożyczki, szydełka, pędzle)
        • laminarka,
        • bardzo drobne elementy (igły, szpilki, wkręty, gwoździe, zszywki do takera, klej do pistoletów),
        • materiały (blok milimetrowy, kalki, farby, papier ścierny, klej, tkaniny, drewno).

4 grupa – szeroko rozumiany sprzęt do realizacji zajęć z fizyki

przykładowe wyposażenie (po części powiela się z techniką):

• specjalistyczny sprzęt (lutownica, wiertarko-wkrętarka)
        • drobniejszy sprzęt (takery, młotki, obcęgi, pilniki, wypalarki do drewna, pistolety do klejenia)
        • bardzo drobne elementy (zszywki do takera, klej do pistoletów),
        • materiały (papier ścierny, drewno).

5 grupa – inny sprzęt

• mikroskop,
        • wizualizer, laminarka, dyktafon,
        • sprzęt do nagłośnienia.

Zakupiony sprzęt w ramach programu Laboratoria przyszłości jest wykorzystywany przez naszych nauczycieli i uczniów podczas lekcji m.in.: informatyki, techniki, plastyki, fizyki, biologii, edukacji wczesnoszkolnej oraz podczas godziny wychowawczej i zajęć pozalekcyjnych.

Laboratoria_Przyszlosci_katalog_zakupionego_przez_SP350_wyposazenia.pdf

Laboratoria_Przyszlosci_katalog_zakupionego_przez_SP350_wyposazenia.xlsx

Zapraszamy do padletu
        dokumentującego realizację programu

Zrzut ekranu pierwszej strony padletu jako link graficzny do jego całości.