Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
          "Gramy Zmysłami" w świetlicy!!!

👂🤚👀👃👣👅👂🤚👀👃👣👅👂🤚👀👃

Bardzo nam miło poinformować, że klasy 1a, 1b oraz 2b będą w tym roku realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

"Gramy Zmysłami"

pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka - jako innowację podczas zajęć w naszej świetlicy!

Głównym celem tego projektu jest nowoczesne  i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci oraz tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami a także budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Zaglądajcie tutaj oraz na stronę internetową naszej szkoły - będziecie mogli zobaczyć fotorelacje z realizacji tego projektu oraz wszystkich innych, których w tym roku szkolnym podjęła się nasza świetlica! Do zobaczenia!

👂🤚👀👃👣👅👂🤚👀👃👣👅👂🤚👀👃

Regulamin projektu

Gramy_zmyslami_Ogolnopolski_Projekt_Edukacyjny.pdf
          Gramy_zmyslami_Ogolnopolski_Projekt_Edukacyjny.docx

powyżej znajduje się plakat reklamujący projekt

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Gramy Zmysłami
        w świetlicy- 1a i 1b ćwiczą zmysł słuchu!

👂🎶🥁☎👂🎶🥁☎👂🎶🥁☎👂🎶🥁☎

Nasze Świetliczaki w ramach projektu "Gramy Zmysłami" tym razem zrealizowały dwa zadania! Bardzo im się spodobały zabawy działające na słuch i postanowiły wykonać instrumenty muzyczne za pomocą materiałów recyklingowych i sypkich produktów spożywczych a także zabawiły się w "sznurkowy telefon" i "słuchowe memory" 👂Zmysł słuchu i percepcja słuchowa zostały wyćwiczone za wszystkie czasy!

🎶👂🥁☎🎶👂🥁☎🎶👂🥁☎🎶👂🥁

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
        "Gramy Zmysłami" w świetlicy
        1a i 1b "malują wodą" i "tworzą kosmos"!
        🤔

🚀🌠🛸🌍🚀🌠🛸🌍🚀❄🛸🌍🚀🌠🛸🌍

W grudniu nasze Świetliczaki wykonały aż dwa zadania z tematu „WZROK”.

Podczas  „Wodnego malowania”  wykorzystali piankę do golenia (!), wodę i barwniki. Stworzyli również własny „Kosmos w słoiku”!

Zobaczcie ich niesamowite dzieła!

🚀🌍🛸🌠🚀🌍🛸🌠🚀🌍🛸🌠🚀🌍🛸🌠

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami"  w świetlicy - 1a i 1b eksperymentują!

👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬

Tym razem nasze Świetliczaki rozwijały zmysł DOTYKU 🖐

Żegnając zimę wykonaliśmy swój własny sztuczny śnieg, a potem
        jeszcze nasz ulubiony brokatowy slime!

Zabawy było mnóstwo! Z resztą zobaczcie sami!

P.S. W naszej galerii znajdziecie przepisy na śnieg oraz slime.

Eksperymentujcie razem z nami!

👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬👨🔬👩🔬

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami" w świetlicy
        1a i 1b ćwiczą zmysł węchu!

🌹🍉🍋🍪🍓🥒🍏🌷🍉🍋🍪🍓🥒🍏🌷🍉

Świetliczaki uwielbiają!

A czy wiecie jak pachną róża, bławatek, jabłoń czy piwonia? Czy potrafilibyście odgadnąć co to jest - tylko po samym zapachu? Nasze Świetliczaki to potrafią! Okazuje się, że uczniowie klas 1a i 1b posiadają fenomenalny zmysł zapachu!

W ramach projektu "Gramy Zmysłami" nasze Świetliczaki wykonały
        zapachowe kule z sody, kwasku cytrynowego, oliwki, olejków zapachowych, suszonych kwiatów a także stworzyły własne mydełka.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

🍉🍋🌷🍏🥒🍓🍪🌹🍉🍋🌷🍏🥒🍓🍪🌹

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami"
        w świetlicy - 1a i 1b testują smaki!

🍎🍌🍋🍊🍈🍏🍎🍌🍋🍊🍈🍎🍌🍋🍊🍈

W ramach projektu "Gramy Zmysłami" nasze Świetliczaki wykonały kolejne zadanie działające na zmysł smaku. Uczniowie z zawiązanymi oczami próbowali odgadnąć, jakie jedzą owoce. Zabawy było mnóstwo!

🍎🍏🍈🍊🍋🍌🍎🍏🍈🍊🍋🍌🍎🍏🍈🍊

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami"
        w świetlicy - 1a i 1b podziwia przyrodę!

🌻🌷🌾🌿🌹🍀🌻🌷🌾🌿🌹🍀🌻🌷🌾🌿

Tym razem nasze Świetliczaki miały do wykonania zadanie pod tytułem: sensoryczny spacer. Świetnie się akurat złożyło, bo przecież mamy w naszej szkole Ogród Zmysłów! I właśnie tutaj uczniowie 1a i 1b podziwiali przyrodę, szukali ciekawych roślin i kwiatów, próbowali rozróżnić kwiaty po zapachu
        a także tworzyli "kwiatowe ramki". Bawili się również używając sprzętu sensorycznego: luster, bębnów, cymbałek.

A Wy? Kiedy ostatnio odwiedziliście nasz sensoryczny Ogród Zmysłów?

🌹🌿🌾🌷🌻🍀🌹🌿🌾🌷🌻🍀🌹🌿🌾🌷

ZABAWKA MULTI-SENSORYCZNA

🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙

Czy słyszeliście kiedyś o zabawce, która dostarcza ogromną ilość zróżnicowanych bodźców sensorycznych? Nie?- to nic straconego! - właśnie taką zabawkę pragniemy Wam pokazać! Powstała ona w naszej świetlicy -
        a wykonała ją nasza Pani Kasia!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Pani Katarzyna Dunajewska zajęła III miejsce w Konkursie dla nauczycieli na "Zabawkę multi-sensoryczną" organizowanym przez Ogólnopolski Projekt "Gramy Zmysłami"!!! GRATULUJEMY!

Pani Kasia wykonała OŚMIORNICĘ- zabawkę, która dostarcza coś dla ucha, oka, węchu i dotyku. Została ona uszyta z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, aby stymulować zmysły i poznawać preferencje dziecka pod ich kątem.

W głowie ośmiornicy zostały ukryte lampki, na mackach przyszyte kolorowe dekoracje: pompony, filcowe kwiatki i gwiazdki oraz fluorescencyjne koraliki
        a w mackach znalazły się magnesy, elementy wibrujące i grzechotki. Niektóre macki również pachną - i to pomarańczami!
        👏

Gratulujemy oryginalnego pomysłu! Brawo!

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć. Tutaj oraz pod linkiem możecie podziwiać OŚMIORNICĘ MULTI-SENSORYCZNĄ 😁

🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙🐙

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami"
        w świetlicy - 1a i 1b bawią się pianą!

👻🤡🤖👻🤡🤖👻🤡🤖👻🤡🤖👻🤡🤖👻

Świetliczaki z klas 1a i 1b wykonały ostatnie zadanie z projektu „GRAMY ZMYSŁAMI" z modułu - Sensoryczna Plastyka. Na podsumowanie rocznej pracy postanowiły trochę się pobawić i stworzyły „Bąblowe stworki”! Co z tego wyszło? - zobaczcie sami!

A gdybyście chcieli wykonać takie cudeńka- podajemy przepis:

👻woda

👻płyn do mycia naczyń