W październiku ruszyliśmy z programem Szkoła Myślenia Pozytywnego w SP350

Jest to ogólnopolski program dla szkół wspierający zdrowie psychiczne poprzez różne działania osób ją tworzących. Liczymy na zaangażowanie dużej części społeczności Irzyka.

Zasoby z programu - zadania, filmiki, plakaty itp. możemy wykorzystać na lekcjach i poza nimi w celu usprawnienia sposobu funkcjonowania naszej społeczności. Wszak wszystko zaczyna się w głowie :)
          Chodzi tu zarówno o nauczycieli i uczniów, jak i ich rodziców.

Warto by było, aby jak największa część grona pedagogicznego włączyła się w realizację 9 zadań przez cały rok. Aby to zrobić, trzeba uwolnić swoją energię i zaangażować się w zadania przewidziane na każdy miesiąc, wciągając w to swoją klasę :).

By to zrobić, trzeba śledzić zadania Szkoły Myślenia Pozytywnego na stronie szkoły czy na fb, gdzie raz w miesiącu będą przedstawiane wymagania na dany miesiąc. Można zrealizować jedno lub więcej zadań w każdym, w jednym lub w kilku miesiącach. Można połączyć to z tematami lekcji wychowawczych lub pracą specjalistów oraz wychowawców świetlicy.

Brzmi ciekawie? Myślimy, że tak :).

powyżej znajduje się link graficzny do filmu z informacjami na temat projektu