• Kampania Rowerowy Maj

     

    Odliczamy dni do rozpoczęcia akcji Rowerowy Maj!

    Nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w tej inicjatywie. Przez cały maj uczniowie i nauczyciele przyjeżdżający do szkoły na dwóch kółkach będą zbierali specjalne naklejki, a na koniec akcji najbardziej aktywne osoby i klasy otrzymają nagrody. Tak więc rowery, hulajnogi, deskorolki, rolki i wrotki na start! Trzymamy kciuki i zachęcamy do aktywnego udziału!

    O akcji

    Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

     Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

    Więcej szczegółów na stronach:

    http://rowerowymaj.eu

    https://pl-pl.facebook.com/RowerowyMajWarszawa/