• Nagłówek

• Czy nauka programowania nie jest zbyt trudna dla dzieci w szkole podstawowej?
          Czy dzieci sobie poradzą?

Te i inne pytania zadawali rodzice, którzy programowanie postrzegają jako „wiedzę tajemną”, nieosiągalną dla większości ludzi, a dostępną tylko dla wąskiej grupy doświadczonych specjalistów. Program Mistrzowie Kodowania, dzięki programowaniu, ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia, które potrzebne są nie tylko specjalistom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. W jej ramach od września 2013 roku przeszkolonych zostało ponad 300 nauczycieli, którzy od prowadzą zajęcia z programowania w języku Scratch w 120 szkołach podstawowych z całej Polski.

Prezentacja: Mistrzowie kodowania

• Zespół Szkół nr 48 w Warszawie