POMOC SOCJALNA

1. Stypendium szkolne socjalne
          2. Zasiłek szkolny
          3. Stypendium „posiłek dla ucznia”

Ad 1) Rodziny uczniów w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium. Stypendium jest refundacją   kosztów związanych z edukacją poniesionych przez rodziców.  Refundacja odbywa się po przedstawieniu w szkole dokumentów np.: faktur. ; na wydatki związane z edukacją dzieci.

Wnioski o stypendium należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 15 września  bieżącego roku szkolnego u pedagoga szkolnego tj.: Pani Anieli Presko  lub Renaty Lesiak.

Wnioski do pobrania na stronie internetowej

Ad 2) Zasiłek przysługuje rodzinom uczniów, które nagle w wyniku zdarzenia losowego znalazły się
          w trudnej sytuacji np.: utrata pracy, śmierć bliskich, nagła choroba itp. Wnioski należy składać
          u pedagoga szkolnego w ciągu roku szkolnego, ale nie później niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego.

Ad 3) Rodziny uczniów  w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej powinny zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej  Dzielnicy Bemowo w celu  zapewnienia dzieciom refundacji posiłków w szkole. Jeśli OPS odmówi takiej pomocy ze względu na  przekroczenie progu dochodowego  można starać się uzyskać refundację posiłków w szkole. Należy wypełnić wniosek ( dostępny u pedagogów szkolnych)
          o stypendium „Posiłek dla ucznia”, przedłożyć dokumenty o dochodach.

Wnioski do pobrania u pedagoga szkolnego Pani Anieli Presko lub Renaty Lesiak

Pedagodzy szkolni