Regulamin Oddziałów Przedszkolnych

w Szkole Podstawowej nr 350

im. Armii Krajowej

1. Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 350 im. Armii Krajowej zapewniają opiekę dzieciom w godzinach 7:00-17:00.

2. Nie podlega opiece dziecko przebywające na terenie przedszkola przed godziną 7:00 i po godzinie 17:00.

3. Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych powinny być przyprowadzane do godziny 8:30. Jeżeli dziecko zostanie przyprowadzone po godzinie 8:30, powód późniejszego przyprowadzenia dziecka powinien być zgłoszony nauczycielowi ustnie bądź w wiadomości wysłanej do wychowawcy na platformie Office365. Gdy dziecko przychodzi po godzinie 8:30, nie zostanie mu wydane śniadanie.

4. Dzieci odbierane są z Oddziałów Przedszkolnych przez rodziców lub inne osoby upoważnione na karcie Upoważnienie do Odbioru Dziecka w roku szkolnym 2023/2024.

5. Rodzice zobowiązani są do aktualizacji danych zawartych w karcie upoważnienia.
        W przypadku regulacji opieki nad dzieckiem opartej na wyroku sądowym konieczne jest dostarczenie do Sekretariatu Szkoły potwierdzających to dokumentów.

6. W wyjątkowych przypadkach, jeśli dziecko miałoby być odebrane przez osobę nie umieszczoną na karcie Upoważnienia potrzebne jest jednorazowe, pisemne oświadczenie rodziców, które należy dostarczyć do wychowawców.

7. Osobom nieupoważnionym oraz opiekunom w stanie nietrzeźwym dzieci nie będą przekazywane. Wychowawca będzie wzywał innego opiekuna wskazanego
        w Karcie. O takiej sytuacji będzie poinformowany Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 350, pedagog szkolny, a w drastycznych przypadkach policja.

8. Dzieci muszą być odebrane od wychowawcy do godz. 16:55.

9. Dziecko odebrane z Oddziału Przedszkolnego nie będzie w danym dniu ponownie przyjęte.

10. Po zgłoszeniu się po odbiór dziecka należy spokojnie czekać, gdyż powinno ono najpierw uporządkować swoje miejsce zabawy.

11. Rodzice nie wchodzą do sal przedszkolnych. Rodzic przekazuje dziecko nauczycielowi bądź pomocy nauczyciela w wejściu do sali przedszkolnej.

12. Po przebraniu dziecka w szatni rodzic/opiekun zobowiązany jest do niezwłocznego opuszczenia placówki.

13. Oficjalną droga komunikacji pomiędzy rodzicami a nauczycielami jest platforma Office365. Rodzice mogą komunikować się
        z wychowawcami za pośrednictwem ich adresów mailowychz domeną eduwarszawa.pl. Lista maili do nauczycieli dostępna jest na tablicy informacyjnej dla rodziców znajdującej się w korytarzu przedszkolnym.

14. Rodzice są zobowiązani do przekazania swoich adresów mailowych do kontaktu
        z nauczycielami, a także do regularnego odczytywania wysyłanych przez nich wiadomości.

15. Rodzice proszeni są o umawianie się na spotkania indywidualne z nauczycielem za pośrednictwem platformy Office365. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu dziecka nauczyciel przekazuje rodzicom w trakcie spotkania indywidualnego, a nie podczas odbierania dzieci. Rozmowy prowadzone podczas pracy nauczyciela dezorganizują jego pracę, a także ograniczają skupienie uwagi na obecnych w sali dzieciach.

16. Procedura odbioru dziecka powinna maksymalnie ograniczona czasowo, aby unikać gromadzenia się dużej ilości osób w szatni.

17. W przypadku choroby dziecka w czasie jego pobytu w Oddziale Przedszkolnym rodzice/opiekunowie prawni odbierają dziecko niezwłocznie po telefonie wychowawcy/pielęgniarki szkolnej.

18. W Oddziałach Przedszkolnych dzieci nie mogą używać telefonów komórkowych ani innych narzędzi telekomunikacyjnych.

19. Dziecko przebywające w Oddziale Przedszkolnym zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad dotyczących bezpieczeństwa, kulturalnego zachowania, podstawowych zasad higieny oraz szanowania sprzętu stanowiącego własność Oddziału Przedszkolnego, koszty napraw uszkodzonych przedmiotów pokrywają rodzice.

20. Rodzice mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez dzieci.

21. Dziecko nie zabiera ze sobą do placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.