• marzec 2019

28 marca 2019 r. - Ozoboty w zerówce

Dzieci z grupy 0a uczestniczyły dziś pierwszy raz w zajęciach z kodowania. Każdy miał za zadanie namalować flamastrem drogę, po której przechodził robot Ozobot. Trasa musiała być bardzo dokładnie wyznaczona, bo w przeciwnym wypadku robot wracał na start. O nie!

21 marca 2019 r. - Zielony Dzień, czyli powitanie wiosny

Witaj wiosno! Pod takim hasłem nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w pierwszych wiosennych zabawach na boisku. Najpierw jednak pożegnaliśmy zimę, której wysłaliśmy zimowe balony wysoko do nieba. Teraz czekamy na ciepłe, słoneczne i długie dni. Pani Wiosna, chyba ucieszyła się z naszego wesołego powitania, bo zostawiła w naszych salach niespodzianki…

20 marca 2019 r. - Wyjście do Planetarium "Kangurków" i "Jeżyków"

Na wycieczkę do "Planetarium" czekaliśmy od kilku miesięcy, ale było warto. Obejrzeliśmy tu niezwykły film o kosmosie na bardzo dziwnym ekranie… Był on półokrągły i rozpościerał się nad naszymi głowami. Czuliśmy się, jakby film wyświetlany był na niebie! Dowiedzieliśmy się też, co to są planety, kto je bada i jak działa rakieta kosmiczna.

• 14 marca 2019 r. - Warsztaty archeologiczne

Kto to jest archeolog? Na czym polega jego praca? Jakich używa narzędzi? Odpowiedzi na te pytania uzyskały przedszkolaki podczas warsztatów archeologicznych. Każde dziecko mogło poczuć się podczas zajęć, jak prawdziwy badacz przeszłości. Nasi młodzi badacze oglądali różne znaleziska archeologiczne, sami znajdowali ukryte w piasku skarby, dokładnie je oczyszczali, obserwowali przy użyciu lupy i próbowali skompletować. Ależ to ciekawe!

6 marca 2019 r. - Zajęcia z ratownikiem

Nasze przedszkole odwiedziła dziś Pani Ratownik z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska. Przeprowadziła ona w każdej grupie zajęcia z pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki nauczyły się m. in., jak wzywać pomoc i jak prawidłowo przeprowadzić masaż serca. Bardzo pomocny podczas zajęć okazał się fantom, który cierpliwie znosił uciski naszej licznej gromadki.