• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik  to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony od 18 października 1999 roku. Z tej okazji nasza szkolna biblioteka Irzyka ogłosiła dwa konkursy: Biblioteka moich marzeń (dla młodszych uczniów) i Książka nas łączy (dla uczniów starszych).

Na pierwszy konkurs zgłoszonych zostało aż 55 prac.W wymarzonych bibliotekach pojawiły się palmy, jacuzzi, pizza, zwierzątka, hamaki… a nawet prawdziwe ciasto! (więcej w zakładce INSPIRUJE)

Ocena i wybór najlepszych prac były naprawdę trudne… ale po burzliwych naradach jury nauczycielsko-uczniowskiego wygrała biblioteka Nicole Barcikowskiej z klasy 1c, która ku uciesze bibliotekarzy wymarzyła sobie CISZĘ! (więcej o nagrodach w zakładce GRATULUJE I NAGRADZA)

Spośród starszych uczniów wyzwanie podjęła tylko grupa z klasy 5g – i tym samym wygrała wyjście do Kina za Rogiem – dla 12 osób (sic!)

Wymarzone biblioteki można było oglądać jeszcze przez dwa tygodnie w naszej bibliotece.

Życzymy naszej bibliotece spełnienia marzeń.

• Zespół Szkół nr 48 w Warszawie
      • sp350@edu.um.warszawa.pl