• O projekcie/About the Project

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Działania podnoszące świadomość dotyczącą łagodzenia zmian klimatu
          oraz przystosowywania się do ich skutków,
          realizowane w ramach programu:

ŚrodowiskoEnergia i Zmiany Klimatu,

Żródła finansowania: Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG)
          oraz Norweski Mechanizm Finansowy (NMF). Uzupełnieniem wsparcia jest budżet krajowy za pośrednictwem Ministerstwa Klimatu.

Awareness-raising activities on climate change mitigation
          and adapting to their effects,
          implemented as part of the program:

Environment, Energy and Climate Change,

Sources of financing: the European Economic Area Financial Mechanism (EEA MF)
          and the Norwegian Financial Mechanism (NMF). The support is complemented by the national budget through the Polish Ministry of Climate.

szczegóły:

Zachęcamy do zapoznania się
        ze szczegółowymi założeniami projektu

Szczegolowy_opis_projektu.pdf

Dzialania_edukacyjno_informacyjne.pdf

Dzialania_adaptacyjne_i_mitygacyjne.pdf

Z inicjatywy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 350 pani Emilii Niedziałek i dzięki ścisłej współpracy szkoły i Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, w szczególności pana Piotra Kobierskiego, zastępcy Burmistrza oraz pana Piotra Żółtowskiego, kierownika Referatu Organizacyjnego Wydziału Organizacyjnego Urzędu i Funduszy Europejskich dla Dzielnicy, został złożony wniosek o dofinansowanie realizacji projektu:

Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej
        w Warszawie w obronie klimatu
        ,

w ramach naboru: Prowadzenie przez szkoły działań podnoszących świadomość na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Wymieniony projekt będzie realizowany w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, którego operatorem jest Ministerstwo Klimatu.

Projekt zakłada innowacyjne rozwiązania na terenie SP350. Placówka oświatowa przy ul. Irzykowskiego 1a jest jedyną szkołą na Bemowie, która wspólnie z pracownikami urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy podjęła wyzwanie przygotowania wymagającego wniosku
        o dofinansowanie.

Łączny koszt dofinansowania, o które wnioskujemy, to 2 317 851,02 zł. Beneficjentami projektu będą zarówno uczniowie SP350, jak i wszyscy mieszkańcy Bemowa.

Obecnie wniosek podlega ocenie.

Mamy nadzieję, że projekt zostanie zaakceptowany i będziemy mogli zacząć jego realizację.

Z dumą i radością informujemy, że ocena projektu:

Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej
        w Warszawie w obronie klimatu

składająca się z dwóch etapów zakończyła się dla nas bardzo pomyślnie.

I etapem weryfikacji projektu była ocena formalna, natomiast etapem II - ocena merytoryczna.

Podczas oceny merytorycznej zostaliśmy poproszeni o złożenie wyjaśnień dotyczących niektórych zapisów projektu oraz o ich uzupełnienie. Nasze wyjaśnienia i zmiany we wniosku zostały w pełni zaakceptowane.Dokonaliśmy także korekty wnioskowanej kwoty
        2 317 851,02 zł na 2 209 651,02 zł.

W wyniku oceny merytorycznej dokonanej przez dwóch niezależnych ekspertów otrzymaliśmy 92 punkty na 97 możliwych. Spełniliśmy 5 z 6 kryteriów podlegających ocenie, otrzymując za każdy maksymalną liczbę punktów. Nasz projekt nie uwzględniał jedynie kryterium współpracy dwustronnej, które nie było wymogiem obowiązkowym.

Oznacza to, że nasze założenia w ramach projektu zostały ocenione bardzo wysoko,
        a otrzymane 92 punkty to 100% tego, co mogliśmy otrzymać za nasz projekt.

Zgodnie z zapisami §11 Regulaminu naboru nasz projekt został umieszczony w projekcie listy rankingowej projektów ocenionych pozytywnie. Projekt listy przekazywany jest do Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) pod obrady Komitetu ds. Wyboru Projektów.

Decyzję w sprawie przyznania dofinansowania na rzecz projektu podejmie Operator Programu (MKiŚ) po zasięgnięciu opinii Komitetu ds. Wyboru Projektów. Wnioskodawcy, którym przyznano dofinansowanie zostaną poinformowani przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
        i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) o przyznaniu dotacji i zaproszeni do podpisania umowy ws. Projektu. Ww. działania MKiŚ oraz NFOŚiGW są ostatnim etapem, na który oczekujemy.

Jesteśmy więc dosłownie o krok od decyzji w sprawie przyznania dofinansowania.

Jest to ogromny sukces naszej szkoły oraz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.