• KOMUNIKAT NR 2

Szanowni Państwo,

od poniedziałku 16 marca wszystkie zajęcia edukacyjne będą prowadzone w sposób niestandardowy,
          a mianowicie:

- dzieci z przedszkola i klas 1. będą otrzymywały informacje o sposobie pracy i zadaniach do wykonania od nauczycieli za pomocą dziennika Librus;

- wszyscy uczniowie klas od 2. do 8. będą otrzymywali materiały dydaktyczne, np. zadania na platformach edukacyjnych, karty pracy, wykaz zadań z podręcznika/ćwiczeń, notatki z lekcji, krótkie nagrania wyjaśniające zagadnienie za pomocą Office365 w programie SharePoint.

Drodzy Rodzice, wszyscy uczniowie posiadają konta w Office365, ponieważ regularnie jest on wykorzystywany do pracy na zajęciach z informatyki.

Jeżeli jednak uczniowie nie pamiętają hasła, to proszę Librusem skierować prośbę
          o wygenerowanie nowego do pana Rafała Lisowskiego, który pełni funkcję administratora Office 365.

Jeżeli nie posiadają Państwo komputera lub innego narzędzia do pracy online, wówczas proszę zgłosić taki fakt do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły. Każdy przypadek będziemy analizować indywidualnie, aby umożliwić uczniowi realizację programu w takim samym zakresie, jak wszystkim pozostałym.

Szanowni Rodzice w niedzielę na stronie internetowej szkoły zostanie umieszczony film z dokładną instrukcją korzystania z Office365 na potrzeby realizacji zajęć.

Obecnie program jest w trakcie dostosowywania do każdej klasy. Postaramy się przygotować go w sposób przyjazny i łatwy w obsłudze dla dzieci.

Prosimy jednak, aby od poniedziałku czuwali Państwo nad systematycznym logowaniem się dziecka na platformie, ponieważ każdego dnia zgodnie z planem lekcji w folderach przedmiotowych będą pojawiały się zagadnienia i materiały do samodzielnej pracy ucznia.
          Zaznaczę, że każde zadanie zlecone przez nauczyciela może zostać ocenione.

W tym szczególnym czasie pamiętajcie drodzy Państwo o dzieciach, które z pewnością czują się zdezorientowane, może zagubione lub przestraszone. Wyjaśnijcie im, proszę, czym spowodowany jest obecny stan, zapewnijcie, że służy on naszemu wspólnemu bezpieczeństwu i zdrowiu, ponieważ to, co nam, dorosłym, wydaje się oczywiste, dla dzieci często bywa niejasne.

Natomiast my, pedagodzy, zadbany, by część edukacyjna przebiegła jak najsprawniej. Jednocześnie postaramy się, by nie czuli się Państwo obciążeni, a dzieci mogły samodzielnie pracować nad przesyłanym przez nas materiałem.

Emilia Niedziałek