PLAN DNIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

7.00  - 8.00  DZIEŃ DOBRY -ZAJĘCIA DOWOLNE

• Przychodzenie  dzieci do świetlicy
    • Wykonanie zapomnianych, zaległych prac domowych (z pomocą wychowawcy)
    • Dowolne gry i zabawy dzieci (zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, gry planszowe, układanki)
    • Rysowanie/ malowanie dowolną techniką na tematy dowolne.

8.00 –9.00  CZAS  NA GRY I ZABAWĘ

• Wizyta w bibliotece: indywidualne wypożyczanie książek, czytanie czasopism dziecięcych
    • Zabawy tematyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy integrujące grupę, gry planszowe przy stolikach, gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie
    • Rozmowy z dziećmi na tematy dowolne

9.00 -11.00  ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO -WYCHOWAWCZE

/plastyczne, muzyczne, czytelnicze, literackie, teatralne, sportowe, przyrodnicze, programy i filmy edukacyjne/

ZABAWY OKOLICZNOŚCIOWE, PROGRAMY ARTYSTYCZNE, INSCENIZACJE,ORGANIZACJA KONKURSÓW - zajęcia opracowane w oparciu o tygodniowy plan pracy dydaktyczno-wychowawczy związane z życiem codziennym, ważnymi wydarzeniami i rocznicami historycznymi, kalendarzem roku szkolnego, porami roku, zainteresowaniami uczniów itp.

11:00 -11:25  PORZĄDKOWANIE ŚWIETLICY

Przypomnienie o odpowiednim zachowaniu się podczas obiadu w stołówce

11.25 –13.45  PRZERWA OBIADOWA

13.45 –14.30  ZAJĘCIA RELAKSACYJNE

• Wyciszanie dzieci poprzez słuchanie muzyki relaksacyjno –odprężającej lub wybranej prozy czytanej przez nauczyciela lub lektora (płyta CD)

14:30 –16.00   ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE

• Odrabianie prac domowych
    • Korzystanie ze zbiorów świetlicowej biblioteki
    • Zajęcia organizowane przez nauczyciela /plastyczne, muzyczne, literackie, teatralne, sportowe, przyrodnicze, programy i filmy edukacyjne/

16.00 –18.00  CZAS NA GRY I ZABAWY

• Zabawy integrujące grupę, gry planszowe przy stolikach, gry i zabawy dydaktyczne
    • Gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie
    • Rozmowy z dziećmi na tematy dowolne
    • Oglądanie filmów dla dzieci
    • Porządkowanie  świetlicy
    • Odbiór dzieci

Rozkład dnia świetlicy może być korygowany w przypadku zmian w planie lekcji oraz obecności dużej liczby dzieci /np. wycieczki, wydarzenia i imprezy szkolne/.