• Mój koronapamiętnik - konkurs biblioteki 

    • Życie codzienne w czasach koronawirusa – konkurs na pamiętnik dla uczniów klas 4-8. 

     Jak Wasze życie zmienia się na skutek pandemii? Opiszcie swoje doświadczenia, przemyślenia, zawody i obawy. Opowiedzcie nam o tym! 

     Zasady konkursu: 

     Wystarczą nam zapiski, które będą pokazywały to, jak podczas pandemii wygląda Wasze życie codzienne, jak kontaktujecie się ze szkołą, kolegami i rodziną. Jak przychodzi Wam nauka, jak się relaksujecie, czy pomagacie komuś, np. rodzicom, rodzeństwu, kolegom? O co się martwicie, co Was złości, co Was cieszy? Jakie są Wasze większe i mniejsze pragnienia, marzenia? Znaleźliście jakieś nowe hobby ? Coś Was zainteresowało? Jakieś książki? Jak zmieniła się sytuacja finansowa Waszej rodziny i najbliższego otoczenia? 

     Forma jest dowolna. Praca konkursowa może być np. dziennikiem, relacją, pamiętnikiem, blogiem. Można dołączyć też zdjęcia lub rysunki. 

     Objętości dokumentów nie określamy z góry, prosimy jednak nie mniej niż kilka - kilkanaście stron pliku tekstowego. 

     Prace prosimy przesłać do końca maja 2020 r. w formie elektronicznej lub jako link do bloga na adres mailowy naszej biblioteki: biblszkolped@wp.pl  

     Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tego, co się zmieniło w Twoim życiu, kiedy epidemia dotarła do Polski, kiedy zajęcia w szkole zostały zawieszone. Jak wpłynęło to na Twoje codzienne życie i plany, na życie Twojej rodziny? Postaraj się pisać szczerze – publikowane fragmenty będą anonimowe. Z Waszych relacji, tak jak z puzzli postaramy się odtworzyć obraz tego czasu niepewności. 

     Może inspirację znajdziesz pod adresem:

     https://pl.padlet.com/Martadela/232uvinw7h834w93

      

      

  •  

    

    

   REGULAMIN DZIELNICOWEGO DRUŻYNOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICYNEGO

   „MĄDRA GŁÓWKA ZNA TE SŁÓWKA”

   DLA UCZNIÓW KLAS II SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   DZIELNICY BEMOWO M. ST. WARSZAWY

    

   WARSZAWA BEMOWO 2019 / 2020

    

   Organizatorzy konkursu

   Szkoła Podstawowa nr 350

   ul. Irzykowskiego 1a

   01-317 Warszawa

   tel. 22 6646193

    

   Koordynatorzy: Agnieszka Wojna, Iwona Krakowiak, Agata Tomala

   Adres mailowy do konkursu- dz.konkursortograficzny350@gmail.com

    

   Celem konkursu jest:

   1. Kształtowanie świadomości ortograficznej
   2. Rozwijanie świadomości ortograficznej i wrażliwości na problemy pisowni
   3. Wspomaganie umiejętności stosowania wiedzy w praktycznym działaniu
   4. Wdrażanie uczniów do twórczej i aktywnej pracy zespołowej

    

   I           Zasady konkursu

   Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:

   1. Etap pierwszy – wychowawcy klas II typują osoby, które wezmą udział w etapie drugim konkursu (dzielnicowym). Z każdej szkoły wytypowanych powinno być w sumie 3 osoby będące uczniami tej samej klasy. Na tym etapie ustalony powinien zostać szkolny koordynator, wybrany z  grona wychowawców klas II. Koordynator będzie kontaktował się z organizatorami. Do 20 marca proszony jest o przesłanie zgłoszenia swojej szkoły na adres mailowy dz.konkursortograficzny350@gmail.com. W mailu prosimy o podanie nazwy szkoły oraz imion i nazwisk uczniów. Koordynator będzie sprawował opiekę nad uczniami swojej szkoły podczas etapu dzielnicowego konkursu. Koordynator otrzyma zaświadczenie i podziękowanie za włączenie się w przygotowanie konkursu.
   2. Etap drugi– dzielnicowy, zwany dalej finałem odbędzie się 26 marca 2020      o godz.10:00. Każdą szkołę będzie reprezentowała 3 osobowa drużyna wybrana w etapie szkolnym. Konkurs finałowy odbędzie się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 350. Po zakończeniu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu.

    

   II         Warunki uczestnictwa

   1. Szkoły, które przystąpią do udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie swego uczestnictwa wysyłając wiadomość na adres mailowy organizatorów: dz.konkursortograficzny350@gmail.com do 20 marca 2020.  21 marca przesłane zostaną szczegóły organizacyjne związane z finałem konkursu.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   • Konkursy 2019-2020

   •  

                                                                                                                               

     

    RUSZA "GWIAZDKOPISANIE"
    ŚWIĄTECZNY KONKURS LITERACKI
    POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

    Polskie Radio Dzieciom ogłasza kolejną odsłonę świątecznego konkursu literackiego dla rodzin. Przepis na "Gwiazdkopisanie" jest prosty - wystarczy z pomocą najbliższych odnaleźć najpiękniejsze świąteczne wspomnienie i wspólnymi siłami przelać je na papier. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego.

     

    Radosne kolędowanie, zapach cynamonu i pomarańczy lub wymarzony prezent pod choinką- konkurs "Gwiazdkopisanie" umożliwia podzielenie się m.in. takimi świątecznymi wspomnieniami stworzonymi w rodzinnej, domowej atmosferze.

    Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Może to być: opowiadanie, list, kartka z pamiętnika lub wiersz.

    Świąteczne prace ocenią: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke - popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży oraz Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

    Najpiękniejsze prezenty, to nie są te paczuszki kolorowe, które leżą pod choinką, ale wspomnienia, które zostają w nas po każdych świętach. Każda rodzina ma wspomnienia, które jeśli nie zostaną zapisane, kiedyś umkną, dlatego bardzo zachęcam, żebyśmy teraz, przy okazji świąt, zebrali te najpiękniejsze - mówi Grzegorz Kasdepke. - Będę jurorem tego konkursu, ale prawdę mówiąc nie zamierzam być srogim jurorem. Chciałbym się wzruszyć i uśmiechnąć czytając Wasze prace - dodaje.

    Na autorów najciekawszych historii czekają cenne, rodzinne nagrody. Zwycięskie prace nagrodzone zostaną m.in. radioodbiornikami DAB+, Nintendo i zestawami gier. Ponadto prace wyróżnione w konkursie "Gwiazdkopisanie" zaprezentowane zostaną na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom w formie książki elektronicznej oraz w wybranych audycjach na antenie.

    Elektroniczne wersje prac należy przesyłać do 8 grudnia na adres: gwiazdkopisanie@polskieradio.pl.Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminuZwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 15 grudnia w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-18.00), na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.

     

    "Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej."

    Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn"

     

     

     

   • Widzę? Reaguję! - Jeśli nie Ja, to Kto?

   •  

    Informujemy, iż Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy organizuje konkurs plastyczny pod nazwą
     

    Widzę? Reaguję! - Jeśli nie Ja, to Kto? 


    stanowiący część programu profilaktycznego, w ramach lokalnej kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie "Widzisz? Reaguj! Jeśli nie Ty, to Kto?. 

    Konkurs organizowany jest pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Adresatami konkursu są uczniowie klas IV i V szkół podstawowych oraz placówek wsparcia dziennego znajdujących się na terenie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

    Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na przejawy złego traktowania, umotywowanie do korzystania z akceptowalnych zachowań oraz form komunikacji budujących pozytywne relacje. 

    Serdecznie zapraszamy do udziału i zgłaszania prac. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy www.bemowo.waw.pl w zakładce zdrowie.

     

     

  •  

    

  •  

    

   I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW 
   POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

   "I Konkurs Dziecięcych Talentów" to inicjatywa Polskiego Radia Dzieciom, mająca na celu odkrywanie i promocję najbardziej utalentowanych, najmłodszych słuchaczy radia. Konkurs nie tylko umożliwi realizację marzeń każdego artysty, czyli wzięcie udziału w nagraniu płyty oraz koncercie laureatów. To przede wszystkim szansa na rozwijanie dziecięcych pasji, edukację muzyczną i oswajanie ze sceną estradową.

    

    

   Umiejętność publicznego występowania jest obecnie określana jako jedna z najważniejszych kompetencji miękkich. Dla wielu osób to jednak wciąż lęk nie do pokonania, który wiąże się z silnym, nierzadko paraliżującym stresem. Konkurs pozwoli najmłodszym oswoić strach i zmierzyć się z trudnymi emocjami, towarzyszącymi występom publicznym. To także doskonała szansa do kontaktu i integracji z rówieśnikami, nawiązywania pierwszych, młodzieńczych przyjaźni oraz przeżywania wspólnej przygody poprzez zabawę.

   Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu utworu lub wyrecytowaniu wiersza w języku polskim. Jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej, może zgłosić utwór w kategorii zagranicznej. Młodych artystów oceniać będą m.in. Szymon "Simon" Radzimierski i Natalia Kukulska- Jeżeli muzyka jest Waszą pasją, bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą dla najlepszych wykonań będzie udział w nagraniu płyty. Ja swój pierwszy album nagrałam właśnie jako dziecko, mając lat 10 i stało się to dla mnie wielką, wspaniałą przygodą - mówi jurorka konkursu.

   Wykonane utwory, oprócz Natalii Kukulskiej i Szymona "Simona" Radzimierskiego ocenią również: Daria Druzgała, Marcin Kusy oraz słuchacze Polskiego Radia Dzieciom w internetowym głosowaniu. Jury wybierze 10. uczestników w kategorii "wiersz" i 10. uczestników w kategorii "piosenka".Zgłoszeniaw trzech kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-9 lat oraz 10-13 lat przyjmowane są na dwa sposoby. Można załączyć plik audio z nagranym utworem i wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy lub wysłać plik wideo w wiadomości na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych. Utwory nadsyłać można do 1 czerwca br. na adres konkurstalentow.polskieradio.pl albo na facebook.com/radiodzieciom

   W naszym konkursie nie ma przegranych! Każde dziecko może wziąć udział w programie nadawanym na żywo i zaistnieć na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

   Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców. Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami oraz kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi, czyli przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

   Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: konkurstalentow.polskieradio.pl.

    

    

   • Dzielnicowy Konkurs Fotograficzny

   •  

    REGULAMIN DZIELNICOWEGO
    KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

     

    Bemowo na żółto, brązowo i pomarańczowo

     - kolory jesieni wokół naszych szkół

     Warszawa

    7 października 2019 r. - 31 października 2019 r.


     


     


    Organizacja i czas trwania konkursu

    1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 350 w Warszawie ul. Irzykowskiego 1A.
    2. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu są Agata Tomala i Agnieszka Wojna.
    3. Celem konkursu jest:
     - zaprezentowanie i promowanie naszej dzielnicy jako miejsca przyjaznego dzieciom – kolorowego i nowoczesnego,
     - popularyzacja fotografii wśród uczniów najmłodszych klas jako środka wyrazu artystycznego,
     - poznawania swojego najbliższego otoczenia.
    4. Czas trwania konkursu 7 – 31 października 2019 r.

     

    Zasady konkursu

    1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III bemowskich Szkół Podstawowych.
    2. Przystąpienie do konkursu następuje przez zgłoszenie pracy fotograficznej.
    3. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje regulamin konkursu.
    4. Do konkursu mogą być zgłoszone tylko fotografie wykonane osobiście przez              ucznia.
    5. Uczestnik zgłasza do konkursu jedno zdjęcie prezentujące miejsce na Bemowie w pobliżu swojej szkoły. Na zdjęciu muszą być uchwycone kolory jesieni.
    6. Zdjęcia mogą przedstawiać osoby, ale tylko w taki sposób, żeby nie były możliwe do rozpoznania (tzn. w odległej perspektywie, rozmazane, odwrócone).
    7. Wykonane zdjęcia należy wysłać na adres  klasa_sp350@wp.pl z dopiskiem imię i nazwisko_sp_klasa, format JPEG, np. monika nowak_sp350_2c.jpeg
    8. Prace należy przesyłać do 31 października 2019 r.
      

    Rozstrzygnięcie konkursu

    1. Prace zostaną ocenione przez komisję w składzie powołanym przez organizatora.
    2. Decyzje komisji są ostateczne i nie ma od nich odwołania.
    3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 listopada 2019 r.
    4. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 350 (www.sp350.edupage.org).
    5. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
    6. Nagrody zostaną przekazane Dyrekcji szkoły, do której uczęszczają laureaci i wręczone na okazjonalnym apelu.
    7. Organizator nie zwraca zgłoszonych prac.
    8. Nagrodzone prace będą zaprezentowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 350 na pokonkursowej wystawie.


    Postanowienia końcowe

    1. Wzięcie udziału w konkursie (przesłanie prac) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika.
    2. Niniejszy dokument jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu
    3. Regulamin jest do dostępny w siedzibie oraz na stronie internetowej organizatora.