• …GROMADZI i UDOSTĘPNIA:

• książki – w ilości 19.113 woluminów,
            • podręczniki - w ilości 20.145 woluminów,
            • dokumenty elektroniczne – w ilości 1.130 (w tym filmy, muzyka, audiobooki)
            • czasopisma – 11 tytułów

(stan na październik 2018 r.)

Na księgozbiór podręczny zgromadzony w czytelni składają się:  encyklopedie, leksykony, kroniki oraz obszerne opracowania popularno-naukowe i naukowe, słowniki i kompendia dotyczące wszystkich działów wiedzy. Posiadamy bogaty zbiór słowników przekładowych z kilku języków europejskich. W czytelni można również czytać czasopisma (11 tytułów)[1].

[1] Czytelnicy zainteresowani czasopismami więcej informacji znajdą w zakładce o PRENUMERACIE

• W części „wypożyczalnia” udostępniamy literaturę piękną i księgozbiór popularno-naukowy dostosowany do wieku użytkowników biblioteki. Zbiory aktualizowane są na bieżąco poprzez zakupy i dary oraz selekcję książek zniszczonych i nieaktualnych pod względem treści.

Księgozbiór uzupełniany jest w kategoriach :

• L – lektury,
        • K 1-3 - księgozbiór popularno – naukowy dla najmłodszych,
        • Bw – bajeczki i wierszyki dla klas 0-3,
        • B – legendy, klasyczne baśnie, podania ludowe,
        • Poz. 1 – opowiadania i powieści róznych gatunków dla najmłodszych,
        • Ob – literatura obyczajowa,
        • Ob 4-6 – literatura obyczajowa dla uczniów klas 4-6,
        • Prz – książki przyrodnicze,
        • H 4-6 – książki historyczne dla uczniów klas 4-6,
        • P 4-6 - książki przygodowe dla uczniów klas 4-6,
        • Pf – powieści fantastyczne,
        • 8 (…) - Literatura piękna dla starszych czytelników,
        • Literatura popularno – naukowa wg UKD ( Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej) .

Książki z kanonu lektur obowiązkowych na różnych poziomach nauczania gromadzimy w dużej liczbie egzemplarzy.

• W każdym roku szkolnym uzupełniamy zbiór podręczników i materiałów pomocniczych dla uczniów (poradniki, słowniki językowe) oraz nauczycieli tj.: opracowania metodyczne, poradniki do reedukacji oraz scenariusze zajęć. Staramy się, aby oferta biblioteki była wzbogacana o współczesne wydawnictwa.

Rodzicom polecamy dział Pedagogika (RP) w którym można znaleźć literaturę poświęconą wychowaniu dzieci.