• Dla uczniów

powyżej znajduje się ilustracja przedstawiająca schematycznie przedstawioną
          postać ludzką wchodzącą po schodach

Jeśli nie wiesz, dokąd idziesz, pewnie tam nie dojdziesz.

Winston Groom

ÓSMOKLASISTO!

Zastanawiałeś się kiedyś, co będziesz robił za 10, 15, 20 lat? Na pewno tak! Większość z nas myśli o tym od najmłodszych lat.  Inne marzenia mamy, jako dzieci, inne – będąc nastolatkami, jeszcze inne, gdy stajemy się dorośli. Wielu z nas ma piękne, odważne plany, ale nie wszyscy mają odwagę i siłę, aby je realizować. Dlaczego?

Wiedz, że większość ludzi w Twoim wieku nie wie, jaki cel sobie wyznaczyć i jak do niego dotrzeć. Jedni nie poświęcają temu odpowiednio dużo uwagi, inni twierdzą, że mają na to czas.

Musisz wiedzieć, że odpowiedni czas jest właśnie teraz!  Wkrótce staniesz przed dylematem, jaką szkołę wybrać? To nie może być wybór przypadkowy. Twoja decyzja powinna być przemyślana i adekwatna do Twoich życiowych planów. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcesz robić w przyszłości (choćby w przybliżeniu) i mieć wizję przyszłej pracy, a dopiero potem zastanowić się nad tym, które szkoły mogą Ci umożliwić realizację zawodowych planów.

Nie myśl, że wielcy ludzie doszli do wielkich sukcesów przypadkiem i bez wysiłku. Większość z nich zaczynała swoją drogę zawodową od realizacji swoich zainteresowań, pasji. Poznawali siebie, swoje mocne i słabe strony, przekonywali się, co chcieliby w życiu robić i planowali… Dzięki konsekwencji osiągnęli dokładnie to, czego pragnęli. Nie słuchaj tych, którzy narzekają i snują pesymistyczne wizje. Skup się na sobie i swoich marzeniach, stawiaj sobie cele i poprzeczki tak, abyś czuł, że robisz wszystko to, co możesz zrobić.  Twoje życie jest w Twoich rękach, a planowanie kariery to fascynująca podróż, do której trzeba się odpowiednio przygotować.

Uwierz, że Twoje działania mają wielka moc, jesteś w stanie osiągnąć sukces i realizować wspaniałą karierę zawodową!

Życzę Ci, abyś był jedną z tych osób, które nie ustają w swoich dążeniach i osiągają wszystko, czego pragną.  Trzymam kciuki za Twoje plany i wytrwałość w działaniu J

W odkrywaniu i rozwijaniu Twojego potencjału, pasji i zainteresowań oraz w świadomym planowaniu ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej mogą Ci pomóc doradcy zawodowi.

Jeśli chcesz skorzystać z  indywidualnych konsultacji z  doradcą w szkole, zapraszamy Cię do Punktu Informacji i Kariery w SP 350 -  PIK - gabinet 118 J

Prawdziwe określanie celów zaczyna się od samopoznania. Na podstawie wyznaczonych celów będziesz planować konkretne działania.

o sobie.html

Wymagana minimalna liczba punktów