• SPECJALISTYCZNA PORADNIA RODZINNA

DZIELNICY BEMOWO M.ST. WARSZAWY

ul. Pełczyńskiego 28E

Zapraszamy na bezpłatny warsztat psychoedukacyjny dla rodziców:

RODZICE JAKO PARTNERZY

PARENTS AS PARTNERS

Zapraszamy rodziców, którzy:

• chcą lepiej dbać o swoje dzieci,
          • chcą lepiej radzić sobie z emocjami swoimi, małżonka oraz dzieci, chcą lepiej rozwiązywać konflikty w swojej rodzinie,
          • interesują się jak inni rodzice radzą sobie ze swoimi dziećmi i z relacjami w parze.

Tematy poruszane podczas spotkań:

• indywidualne możliwości radzenia sobie ze stresem każdego z rodziców,
          • relacja w parze – umiejętność komunikacji, rozwiązywania problemów i regulacji emocji,
          • relacje z dzieckiem – umiejętności wychowawcze dopasowane do wieku dzieci,
          • wzorce międzypokoleniowe: dziadkowie-rodzice-dzieci, dostępne wsparcie wokół rodziny.

Warsztat został opracowany przez profesorów Phil i Carolyn Cowan z Kalifornii. Przeprowadzili oni szereg badań skuteczności programu warsztatów, które wykazują wpływ jakości relacji w parze i wspólnego rodzicielstwa partnerów/małżonków na dobrostan dzieci (wyniki w nauce, radzenie sobie z emocjami). Program tych warsztatów w Europie pod nazwą „Parents as Partners” realizuje Tavistock Relationships w Londynie, gdzie prowadzący te zajęcia uczestniczyli w szkoleniu.

Organizacja warsztatów:

• warsztaty są skierowane do par rodziców, którzy mają przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 11 lat,
          • spotkania mają charakter edukacyjno-terapeutyczny, bierze w nich udział od 6 do 10 par, udział w warsztatach poprzedzony będzie spotkaniem konsultacyjnym z prowadzącymi.

Spotkania będą odbywać się co tydzień w środy w godzinach 17.00-19.00, przez 16 tygodni.

Prowadzący: mediatorka Agnieszka Olszewska i psychoterapeuta Edward Buzun.

Warsztaty odbywają się w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, ul. Pełczyńskiego 28E.

INFORMACJE I ZAPISY: 22 664 13 42, 22 664 08 49

od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-16.00.