• marzec 2019

20 marca 2019 r. - Wyjście do Planetarium "Kangurków" i "Jeżyków"

Na wycieczkę do "Planetarium" czekaliśmy od kilku miesięcy, ale było warto. Obejrzeliśmy tu niezwykły film o kosmosie na bardzo dziwnym ekranie… Był on półokrągły i rozpościerał się nad naszymi głowami. Czuliśmy się, jakby film wyświetlany był na niebie! Dowiedzieliśmy się też, co to są planety, kto je bada i jak działa rakieta kosmiczna.

• 14 marca 2019 r. - Warsztaty archeologiczne

Kto to jest archeolog? Na czym polega jego praca? Jakich używa narzędzi? Odpowiedzi na te pytania uzyskały przedszkolaki podczas warsztatów archeologicznych. Każde dziecko mogło poczuć się podczas zajęć, jak prawdziwy badacz przeszłości. Nasi młodzi badacze oglądali różne znaleziska archeologiczne, sami znajdowali ukryte w piasku skarby, dokładnie je oczyszczali, obserwowali przy użyciu lupy i próbowali skompletować. Ależ to ciekawe!

6 marca 2019 r. - Zajęcia z ratownikiem

Nasze przedszkole odwiedziła dziś Pani Ratownik z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska. Przeprowadziła ona w każdej grupie zajęcia z pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki nauczyły się m. in., jak wzywać pomoc i jak prawidłowo przeprowadzić masaż serca. Bardzo pomocny podczas zajęć okazał się fantom, który cierpliwie znosił uciski naszej licznej gromadki.