• Lekcje w bibliotece

Alternatywna lekcja biblioteczna…

Masz 2700 sekund na lekcji… jak je wykorzystasz? Można  na przykład poznać tajniki globalnych współzależności na przykładzie Algierii i wysłuchać opowiadania  z wykorzystaniem metody japońskiego teatrzyku kamishibai.  Dla wszystkich klas czwartych zostały zorganizowane takie zajęcia. Oprócz ciekawostek i nowych terminów uczniowie mogli zagrać w multimedialną grę edukacyjną.

Język polski w bibliotece

W podręczniku języka polskiego dla klas 4 są tematy związane z biblioteką:
          Co znajduje się w bibliotece i Jakie informacje odczytasz z karty katalogowej.

Dzięki współpracy nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy pojawił się pomysł, aby takie lekcje prowadzone były naturalnych warunkach, czyli w bibliotece.

Dzieci w teorii i praktyce poznają zagadnienia: biblioteka, księgozbiór podręczny, katalog (alfabetyczny, tytułowy, rzeczowy), karta katalogowa.

A na koniec jest dużo satysfakcji z samodzielności w bibliotecznych poszukiwaniach.

• Zespół Szkół nr 48 w Warszawie
      • sp350@edu.um.warszawa.pl