• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Kwiecień to miesiąc książki – 2 kwietnia 2017 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci, a  23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym biblioteka szkolna ogłosiła „Miesiąc Książki w Irzyku”, a w tym:

·        Spotkanie autorskie z panią  M. Oworuszko -autorką dietetycznych kryminałów. Była to wyjątkowa gratka dla czytelników zafascynowanych serią o niezwykłej historii Walentego Węglowodana, Tegomira Tłuszcza i Błażeja Białko.(czytane w klasach przez bibliotekarzy)

·        Badanie zainteresowań uczniów Irzyka, na podstawie którego powstała lista ich ulubionych książek.

·        Test ze znajomości serii Biura detektywistycznego Lassego i Mai. Jak zwykle frekwencja dopisała, zgłosili się miłośnicy zarówno z klas drugich jak i piątych. Pytania były bardzo szczegółowe, ale nasi uczniowie dali sobie z nimi radę, chociaż najtrudniej było im pisać imion bohaterów po szwedzku.