• Nagłówek

UZASADNIENIE UBIEGANIA SIĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 350 O CERTYFIKAT MAZOWIECKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Dlaczego Szkoła Podstawowa nr 350 w Warszawie chce przystąpić do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie?

·     Chcemy być szkołą przyjazną dziecku i środowisku oraz stworzyć w szkole jak najbardziej przyjazne warunki pracy, nauki i zabawy.

·      Chcemy w sposób świadomy i wszechstronny wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska.

·    Chcemy wychować ucznia świadomego, który stanie się w przyszłości obywatelem dbającym o potrzeby innych, aktywnie włączającym się w działania na rzecz poprawy jakości i stylu życia.

·       Chcemy aby nasi uczniowie nauczyli się dbać o siebie i swoje środowisko oraz potrafili ciekawie spędzać czas wolny w zgodzie z przyrodą.

Chcemy  aktywnie, w formie stałych i długofalowych  działań, włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły w celu wyrobienia prawidłowych nawyków naszych uczniów.

ORGANIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Szkoła Podstawowa nr 350 w Warszawie od wielu lat podejmuje działania związane z promocją zdrowia. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania szkoły. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i  akcjach promujących zdrowy styl życia.

Działania te łączą nas z siecią szkół promujących zdrowie, dlatego projekt ten wydał nam się idealnym dla kontynuacji naszej pracy.

Po zapoznaniu się z zasadami organizacji i strategii Projektu "Szkoła Promująca Zdrowie" zauważyliśmy wiele wspólnych zasad, sposobów działania łączących nas z siecią szkół promujących zdrowie.

W związku z tym :

W dniu 29 sierpnia 2014r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 350  w Warszawie postanowiła wprowadzić do programu wychowawczego szkoły zagadnienia i działania związane z ubieganiem się o certyfikat Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie  oraz powołała :

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia w następującym składzie:

p. Aleksandra Kiersznicka - koordynator projektu

p. Agnieszka Ostasz

p. Małgorzata Busiło

p. Agata Rak

P. Aneta Lisowska

p. Anna Orlińska

p. Jan Bernard

Przedstawiciel Rady Rodziców

Pielęgniarka szkolna

W dniu 9.02.2015r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 350 w Warszawie została zapoznana  przez koordynatora  Zespołu do Spraw Promocji Zdrowia z ideą, strategią i koncepcją Szkoły Promującej Zdrowie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

W dniu 9.02.2015r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 350 w Warszawie zatwierdziła i wprowadziła w klasach I-IV  program  promocji zdrowia „W zdrowym ciele zdrowy duch” w ramach projektu  „Szkoły Promujące Zdrowie”.

W dniu 9.02.2015r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 350 w Warszawie zatwierdziła  harmonogram poszczególnych priorytetów programu „W zdrowym ciele zdrowy duch”:

DOKUMENTACJA DOTYCZĄCA PROJEKTU „SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE” TO:

· program promocji zdrowia „W zdrowym ciele zdrowy duch” opracowany przez koordynatora

· szczegółowy harmonogram poszczególnych priorytetów opracowany przez zespół koordynujący Szkoły Podstawowej nr 350 w Warszawie zawierający zagadnienia, zadania, przewidywane efekty, sposoby realizacji oraz  sposoby ewaluacji.

PRIORYTETY PROGRAMU „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”:

1. Propagowanie zdrowego stylu życia

2. Działania wspierające zdrowie