• Festiwal Młodych Talentów

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo zaprasza na

Festiwal Młodych Talentów.

Uczestnicy będą mogli zaprezentować się w dwóch kategoriach: śpiew oraz taniec.

Przesłuchania odbędą się 25 maja w Bemowskim Centrum Kultury (ul. Górczewska 201), a finał konkursu – 7 czerwca w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona.
            Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę kandydatów.

Kandydaci proszeni są o przesyłanie swoich zgłoszeń na adres: festiwal.talentow.bemowo2018@gmail.com
            Należy podać swoje imię, nazwisko oraz załączyć podkład muzyczny.

Powodzenia!
            Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

• Brązowa medalistka

Uczennica klasy 7c Weronika Walczuk wywalczyła w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Bemowa w skoku w dal trzecie miejsce.

To ogromny sukces.

Wielkie Brawa dla Weroniki

• Świetlicowy Idol

25 i 26 maja odbył się konkurs

Świetlicowy Idol 2018.

Piosenki w wykonaniu Świetliczaków z klas 1-4 obejmowały głównie repertuar dziecięcy pochodzący z filmów oraz bajek, wyłącznie w języku polskim.

Widownia gromkimi brawami nagradzała wykonawców, dopingując swoich ulubieńców.

Lista nagrodzonych Finalistów pod adresem:

• Kaligrafia w świetlicy

Miło nam poinformować, o cyklicznych warsztatach kaligraficznych w świetlicy, w których tym razem wzięli udział uczniowie klas czwartych oraz klas 3b i 3d.

Sztuka pięknego pisania powróciła do nas dzięki projektowi Fundacji Domu Kultury sfinansowanemu ze środków Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
            Na zajęciach dzieci próbowały pisać atramentem, stalówką, a nawet gęsim piórem.
            Poznały wiele ciekawych faktów na temat historii pisma oraz tego, czym i na czym dawniej pisano.
            Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom, wiele z dzieci w czasie wypoczynku wakacyjnego wyśle do swoich bliskich pięknie napisane pozdrowienia.

• Gra terenowa

20 kwietnia klasa 1e uczestniczyła w Grze Terenowej z okazji

Dnia Ziemi.

Uczniowie brali udział w zajęciach, pt. Na tropie gatunków zagrożonych.

Podczas gry mieliśmy okazję: poszerzyć naszą wiedzę na temat gatunków

zagrożonych, uczestniczyć w konkurencjach sportowych, pracować w grupach.

Naszej drużynie udało się sprawnie zdobyć wszystkie punkty

• Czwarta na zamku

16 marca w naszej szkole odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy. Przystąpiło do niego 16 uczniów, a w całej Polsce 3500.

Uczestnicy mieli wykazać się znajomością wybranej przez siebie serii książek, np.: Zwiadowcy, Opowieści z Narnii czy cyklu o przygodach Harry’ego Pottera.

Do drugiego etapu zakwalifikowała się Eliza Bieniaszewska z kl. 7b, która 21 kwietnia na zamku w Gniewie, gdzie odbył się finał konkursu, reprezentowała naszą szkołę.

• {#1508} 1
      • {#1508} 2